Kahest kaks: võimsa tagasituleku teinud U18 koondis alistas BSBC turniiril ka Soome

-Eesti U18 korvpallikoondis | Foto: Siim Semiskar

Eesti kuni 18-aastaste noormeeste rahvuskoondis jätkas Audentese Spordikeskuses peetavat Balti mere maade karikaturniiri (BSBC) võidukalt, kui alistas teises mängus Soome 85:74 (16:21, 26:21, 20:24, 23:8).

Kohtumise esimesed minutid kuulusid Soomele, kuid seejärel said ka eestlased oma mängu käima ja vahe hakkas tasapisi vähenema. Tasavägiselt jätkus ka teine veerand ning 19 sekundit enne avapoolaja lõppu tõid Johannes Kirsipuu vabavisked tabloole viiginumbrid 42:42.

Teise poolaja alguses tegi Soome kahe minutiga 10:0 spurdi ja kolmanda veerandi keskel kärises vahe kahel korral ka 12-punktiliseks (45:57 ja 50:62). Ent Heiko Rannula hoolealused ei andnud alla ning veerandaja lõpuks oli Eesti vähendanud kaotusseisu vaid neljale punktile (62:66). Mängu saatus otsustati viimase veerandaja alguses, kui soomlased hoiti viie ja poole minuti jooksul nulli peal ning ise visati samal ajal 13 punkti. Mängu viimastel minutitel Soome enam ohtlikult lähedale ei jõudnud.

Eesti suurimateks skooritegijateks kerkisid Markus Ilver ja Hugo Toom, kes kumbki viskasid 21 punkti. Mõlema eestlase arvele jäi ka 9 lauapalli. Johannes Kirsipuu arvele kogunes 18 punkti, 6 lauapalli ja sama palju korvisööte ning Kasper Suurorg lisas 8 silma. Soome resultatiivseim oli Max Besselink, kes viskas 16 punkti ja võttis 8 lauapalli.

Visketabavus oli eestlastel 43 (32/73), soomlastel 40% (27/66). Lauavõitluse võitis Eesti 46:41.

Homme kell 17.45 kohtub täiseduga jätkav Eesti turniiri viimases mängus Lätiga. Lõunanaabritel on kahest mängust kirjas võit ja kaotus.