Kristian Kullamäe resultatiivne mäng aitas suurelt alistada lähirivaali

-Kristian Kullamäe ja Real Canoe | Real Canoe Natación Club Facebook

Eesti koondislane Kristian Kullamäe tegi Hispaania esiliigas (LEB Gold) hea mängu koduklubi Madridi Real Canoe NC eest, kui suurelt alistati lähirivaal Liberbank Oviedo Baloncesto. Võõrsil peetud kohtumine lõppes skooriga 78:62 (16:16, 21:15, 17:21, 24:10).

Kohtumine kulges kolm veerandit väga võrdselt ning mõlemad meeskonnad näitasid kahepunktivisetel head tabavust (Real 60% ja Oviedo 50%) ning olid võrdsed lauavõitluses. Otsustaval veerandil spurtis Real Canoe kindlalt eest ning suur roll oli selles ka meie mehel.

Kristian Kullamäe viibis platsil taaskord koguni 31 minutit ning tõi selle ajaga 18 punkti (kahesed 5/6, kolmesed 2/5, vabavisked 2/2), võttis ühe lauapalli, andis neli korvisöötu, tegi kaks vaheltlõiget, kaks pallikaotust ning neli viga. Meeskonna kõige kuumema käega oli Olaf Floris Schaftenaar 27 silmaga ning Alberto Marin lisas 12 punkti.

Oviedo resultatiivseimad olid Oliver Padron 17, leedulane Rolandas Jakstas ja lätlane Davis Geks mõlemad 12 silmaga.

Liigatabelis tõusis Real Canoe lähematele konkurentidele Oviedole ja ICG Forca Lleidale tihedalt kandadele, olles kogunud 16-st mängust neli võitu. Järgmises mängus kohtutakse 10. jaanuaril kodusaalis tugeva Chocolates Trapa Palencia meeskonnaga.