Kahvatu lõpp luhtas Cramo võimaluse CSKA vastu suurüllatust korrata

-Devin Thomas ja Marcus Keene | Foto: BC Kalev/Cramo

Esmaspäeval pidasid VTB Ühisliigas oodatud korduskohtumise Kalev/Cramo ning Moskva CSKA. Veebruari alguses Moskvas üllatuspommi lõhanud Cramo jaoks oli play-offi koha eest võitlemisel võitu hädasti tarvis, CSKA tuli mängule kindla sooviga võtta revanš. Kuni kolmanda veerandaja lõpuni mängus püsinud Cramo lõpus väsis ning kaotas 72:94 (28:26, 20:20, 15:21, 9:27).

Kohtumise alguses näitasid mõlemad meeskonnad head kaugvisketabavust ning lahtises mängus ei saanud kumbki meeskond initsiatiivi endale. Ilma põhimeeste Kregor Hermeti ja Chavaughn Lewiseta mänginud Cramo rünnakuid vedas tavapäraselt Marcus Keene (9 punkti) ning tänu kuuele kaugviskele jäi kodumeeskond veerandaja lõpuks 28:26 peale.

Teise mänguperioodi avaminuteil kolmanda isikliku vea saanud Devin Thomas pidi varakult pingile naasma, kuid Rauno Nurger sai korvi all kenasti hakkama ning viis eduka 2+1 rünnaku järel kalevlased 48:43 juhtima. Tornike Shengelia poolajasireeniga tabanud kaugvise kahandas Cramo edu taas kahepunktiliseks. Väljakult 58%-liselt tabanud kalevlaste üle poolte punktide olid Keene`i (14) ja Maurice Kempi (12) arvel.

Kolmandast veerandajast oli kulunud 14 sekundit, kui Thomas noppis kiirelt neljanda ning kohe ka tehnilise ehk viienda vea, mis pani Cramo niigi hõreda eesliini raskesse seisu. CSKA sai enda kaitse paremini pidama ning läks otsustavale mänguperioodile vastu 67:63 eduseisus.

Hoo sisse saanud külalised spurtisid Ivan Ukhovi 8 punkti toel esimese viie minutiga 15:2 ning Cramo sellele käigule enam vastust ei leidunud. Üha enam ründelauas domineerinud CSKA hoidis kalevlased 9 punkti peal ning võttis kindla revanši. Avapoolajal 8 kaugviset tabanud Cramo suutis teisel poolajal läbi rõnga saata vaid ühe kolmese.

Cramo mänguvankrit vedasid Marcus Keene (21 punkti, 6 söötu) ja Maurice Kemp (17 punkti, 6 lauapalli). Korralikult mänguaega saanud Rauno Nurger oli 8 punkti ja 8 lauapalliga lähedal kaksikduublile. Janari Jõesaar lisas 6 silma, kuid sai kirja kõigest ühe lauapalli.

Tornike Shengelia tõi CSKA parimana 18 punkti. Will Clyburn ja Gabriel “Iffe” Lundberg lisasid kumbki 14 silma. Lauavõitluses hiilanud Johannes Voigtmann korjas 8 punkti kõrvale 11 lauapalli (6 ründest).

Kalev/Cramo (6-13) püsib jätkuvalt 10. kohal ning kohtub juba pühapäeval, 28. märtsil, kodus Lokomotiiv-Kubaniga (13-6).