fbpx
Close

Koondise edule ookeani taga mõnuga kaasa elanud Johannes Kirsipuu: ülikoolidest on huvi olemas

-Johannes Kirsipuu | Foto: Curtis E. Bryan

-Johannes Kirsipuu | Foto: Curtis E. Bryan

Hiljuti levis sotsiaalmeedias ning aitasime meiegi siin Korvpall24.ee veebilehel võimendada videot, kus 19-aastane Eesti noortekondiste energiapommist tagamees Johannes Kirsipuu tabas ühes mängus koguni 10 kolmest. Kuna terava tagamehena ka Eesti noormeeste koondistes silma paistnud Kirsipuu tegemised ookeani taga on info vähesuse tõttu raskesti hoomatavad, siis võtsime temaga ühendust ja uurisime käimasoleva hooaja kohta.

Scotland Campuse võistkonnas nii keskkooli võistkonnas kui ka prep school’i tasemel kaasa lööv Kirsipuu on viimast aastat keskkooliõpilane, kuid ametlikult tal ühegi ülikooliga käsi löödud veel pole. Nagu intervjuust selgub, siis hetkel veel muretsema selles vallas ei pea ning loodetavasti saame juba varsti põnevaid uudiseid edastada.

Selgita palun veidi, kuidas teil hooaeg läks ja mida see konverentsi tiitel tähendab? Siit kaugelt sealsest süsteemist keeruline aru saada.

Hetkel hooaeg veel käib, kuid võib juba tegelikult rahule jääda. Mängisin nii keskkooli kui ka top prep school’i eest ja sain palju tugevaid ja õpetlike mänge. Konverentsi tiitli võitsime prep school’i võistkonnaga. GAC konverents ehk the Great Atlantic Conference on mõeldud ida pool (Pennsylvania, Maryland, New Jersey) olevatele prep school’idele, kes mängivad omavahel kõik läbi ja siis toimub finaalturniir, kus selgitatakse välja tšempion. Nagu kolledžis, põhimõtteliselt. See on ikkagi päris kõva värk, et võitsime!

Kas Sul viimane keskkooliaasta käsil? Mis saab edasi? Minu teada Sul ühegi kolledžiga veel käsi löödud pole. Kas oled saanud pakkumisi või kuidas sellel rindel asjad on?

Hetkel on tõesti käsil viimane ehk senior aasta. Ülikoolidest on huvi olemas. Läbirääkimised käivad mitmetega, kuid allkirja pole all veel kuskil.

Kuna mängude statistika väga tihti meieni pole jõudnud, siis kas see hiljutine 10 kolmese mäng oli erand või tuli selliseid kontserte Sul tihti ette?

Tegelikult ei olnud erand, mul on selliseid 30+ mänge siin hooajal ikka paar tükki olnud. Just keskkooli võistkonnaga. Seal viskasin keskmiselt umbes 25 punkti mängus. Prep school’i võistkonnaga on selline 9-10 silma keskmiselt. Mis puutub küsimuse esimesse poolde, siis soovitaksin jälgida Facebookis minu sportlase lehte, sest püüan seal inimesi võimalikult palju kursis hoida ja postitan sinna statistikat.

Kui palju ja kuidas koroonaviiruse olukord teid sel hooajal segas?

Koroona segas meid nii, et mitmed mängud ning turniirid jäid ära. Sellest oli kahju, kuna mul oli ikkagi viimane keskkooliaasta. Aga pole midagi teha. Trennide poolest oli kõik okei, kooli territoorium oli lukus ja saime korralikult trenni teha.

Milles enda arvates sel hooajal kõige rohkem edasi läksid? Või oli sel hooajal olukorda arvestades eesmärk üritada vähemalt sama taset hoida?

Ma usun, et eks ma sel aastal kõikides asjades arenesin. Aga ma arvan, et stabiilsem vise ja liidriomadused on need kaks asja, mis eraldi välja tooksin. Viset ikka sai lihvitud päris kõvasti. Treener tegi nalja, et tal on koolis kõige rohkem resultatiivseid sööte.

Kas oled jälginud, kuidas teised meie Eesti poisid on USA-s keskkoolis või kolledžites esinenud? Kes Sulle kõige rohkem muljet on avaldanud oma mänguga?

Eks niipalju kui (Markus) Ilveriga oleme suhelnud, siis tema asju natuke tean. Aga ega väga pole jälginud, ütlen ausalt. Hetkel on omad eesmärgid, mille saavutamiseks läheb tohutult aega ja energiat. Ongi põhimõtteliselt eat, ball, sleep, repeat (söö, mängi, maga, korda – toim.).

Kui palju said jälgida Eesti koondise tegemisi viimases valikaknas? Kui nägid, siis kuidas mängupilt meeldis ja kas noor koondis avaldas positiivset muljet?

Ma ikka natukene jõudsin jälgida. Väga kõva tunne oli ikka sees, kui vennad edasi said. Kõrvaltoas oli Makedoonia poiss, kes pärast seda mängu ei öelnud ühtegi sõna. Koondis jättis ikka positiivse mulje. Mehed tahtsid kõvasti ja see oligi võti. Satsis on palju andekaid mängijaid ning nad mängisid koos väga hästi.

Kuidas Sinu jaoks tänavune hooaeg edasi läheb ning millised on plaanid suveks?

Lõpetan hooaja ilusti ära (intervjuu hetkel oli kaks keskkooli mängu veel pidamata – toim.), siis võtan kerge pausi. Pärast seda hakkab kõva off season töö peale. Kevadel saan veel mängida AAU-d (Eesti mõistes n-ö klubivõistkondade turniir – toim.), seega tuleb põnev aprilli ja mai kuu. Suvi oleneb kõik sellest kuidas aprillis ja mais läheb, eks siis näe, mis saab.

scroll to top