Kalev/Cramo alistas finaalis Lietuvos rytase ja võitis Garastase karikaturniiri

-BC Kalev/Cramo Garastas Cupi võidukarikaga | Foto: BC Kalev/Cramo

BC Kalev/Cramo väljus Leedus, Klaipedas peetud Garastase karikaturniiri finaalmängust võitjana, alistades Leedu korvpallihiiu Vilniuse Lietuvos rytase tulemusega 85:68 (20:16; 14:24; 26:15; 25:13).

Avaveerand kulges punkt-punkti mängus, mille Cramo võitis 20:16. Teisel veerandajal oli kalevlastel probleeme visketabavuse ning kaitselaua kontrollimisega mistõttu poolajale mindi 34:40 kaotusseisus. Teist poolaega alustas Cramo hästi, kui kuuepunktiline vahe mängiti kiiresti tasa ning viimast veerandaega alustati Eesti meeskonna eduseisust 60:55. Otsustaval veerandajal ei suutnud Leedu meeskond kalevlaste tempos püsida ning Cramo kasvatas mängu lõpuks oma edu 17 punktiliseks.

Cramo resultatiivseim oli Ivan Almeida, kelle arvele kanti 23 punkti. Chavaughn Lewis lisas omalt poolt 20 silma. Kristjan Kangur ja Reggie Lynch viskasid 9, Branko Mirkovic 7, Janari Jõesaar 6 ja Tanel Sokk 5 punkti. Käe said valgeks ka Landen Lucas ja Maksim Salash, kes panustasid vastavalt nelja ja kahe silmaga. Kristjan Kitsingul ja Madis Soodlal punktiarvet avada ei õnnestunud.

Rytase parimana tõi 20 punkti DJ Seeley ning teda toetas 12 punkti toonud Dominique Sutton.

Reedeses poolfinaalis oli Kalev/Cramo 78:69 üle mänginud mulluse Leedu pronksitiimi Klaipeda Neptunase.