Kalev/Cramo alistas tulises mängus Rapla; Tartu ja TalTech edukad, Kalev/TLÜ-le valus kaotus lisaajal

-Chavaugh Lewis | Foto: Siim Semiskar

OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliigas olid kolmapäeval võidukad BC Kalev/Cramo, Tartu Ülikool ja TalTech. Tallinna Kalev/TLÜ naaseb võõrsilt kaotusega.

Rapla Avis Utilitas – BC Kalev/Cramo 77:84 (22:18, 14:21, 18:18, 23:27)

Kodumeeskond tegi tugeva mängu alguse, minnes kuue minutiga 16:8 juhtima. Kalev/Cramot ei lastud esimese kümne minutiga kordagi ette ja avaveerand võideti 22:18. Sven Kaldre kaugviskest oli Rapla 28:22 peal, kuid kalevlased vastasid 6:0 spurdiga ja poolajaks haarati 39:36 eduseis.

Kolmandaks veerandajaks oli Rapla paremini valmis ning nelja minuti möödudes seati 43:43 viik jalule. Tanel Kurbase ja Chavaughn Lewise abiga läks Kalev/Cramo 54:48 juhtima ja Kristjan Kitsingu kaugviske toel siirduti viimasele neljandikule külaliste 57:54 eduseisust. Kaldre kolmepunktiviskest pääses Rapla aga taas 61:60 ette. Lewise, Arnett Moultrie ja Branko Mirkovici abiga tegi Kalev/Cramo kuuepunktilise vahe sisse, kuid võõrustajad püsisid endiselt mängus. 1.24 enne lõppu oli Mirkovic kaugelt täpne ja viis omad 80:73 juhtima, otsustades selle viskega suuresti ka kohtumise saatuse.

Chavaughn Lewis viskas Kalev/Cramo parimana 24 punkti. Branko Mirkovic lisas 15 silma ja 7 korvisöötu ning Arnett Moultrie nimele jäi 14 punkti ja 6 lauapalli.

Rapla parim oli Hunter Mickelson 17 punkti ja 9 lauapalliga. Sven Kaldre sai kirja 16 silma, Ervins Jonats tegi kaksikduubli 13 punkti ja 12 lauapalliga. Dominique Hawkins kogus 11 punkti ja 7 korvisöötu.

Tartu Ülikool – Läti Ülikool 82:64 (16:12, 14:20, 17:16, 35:16)

Tasavägiselt alanud kohtumise avaveerandi keskpaigaks oli Tartu 10:9 ees ning seisult 16:12 algasid järgmised kümme minutit. Teise veerandaja lõpus realiseeris Karlis Žunda kolm vabaviset, aidates Läti Ülikooli 24:24 viigini. Eduseis vahetus veel mitu korda, kuid Rendijs Feiknersi lähiviskest läksid külalised poolajaks 32:30 ette.

Poolteist minutit pärast kolmanda veerandaja algust pääses Tartu Julius Kazakauskase abiga 35:34 juhtima. Alles 1.18 enne viimase neljandiku algust viigistas Läti Ülikool seisu 45:45 peale ja Aivis Lemanise lähiviskest saadi napp eduseis kätte. Nii, nagu mitmel korral sel hooajal, lagunes ka nüüd Läti Ülikool neljandal veerandajal täielikult. Tartu tegi kõigepealt 11:3 spurdi ja lisaks toodi veel 24 punkti, mis andis kokkuvõttes kodumeeskonnale kindla võidu.

Julius Kazakauskas kerkis Tartu Ülikooli parimaks 20 punkti ja 9 lauapalliga. Arnas Velicka viskas 16 punkti, sai kätte 9 lauapalli ja andis 9 korvisöötu. Kregor Hermet lisas 15 punkti ja 8 lauapalli ning Märt Rosenthal 13 punkti ja 6 lauapalli.

Läti Ülikooli poolelt tõi Rendijs Feikners 16 punkti ja 5 korvisöötu. Linards Jaunzems lisas 14 silma ja 7 lauapalli ning Karlis Žunda sai kirja 10 punkti.

BK Liepaja – Tallinna Kalev/TLÜ 94:88 (20:16, 18:21, 21:18, 17:21, 18:12)

Kodumeeskond oli mänguks paremini valmis, haarates 2.44 enne avaveerandi lõppu Torrance Rowe’i viie järjestikuse punkti toel 18:9 eduseisu. Kalev/TLÜ vastas aga 7:0 spurdiga ja ligi poolteist minutit pärast teise veerandaja algust viis Ron-Arnar Pehka kaugviskest omad 22:20 juhtima. Liepaja pääses Andraz Kavase abiga seitsme punktiga ette, aga külalised suutsid veerandaja lõpus 33:33 viigistada. Kavase kaugviskest oli Liepaja 38:35 peal ja pärast Damarcus Jamaal Harrisoni lähiviset kuulus poolaeg 38:37 lätlastele.

Kalev/TLÜ püsis Harrisoni ja Ronald Eric McGhee Jr-i eestvedamisel mängus ja 2.41 enne neljandat veerandaega viis Mario Paiste tiimi ka 50:49 juhtima. Eduards Hazners ja Arnis Ate saatsid aga kaks järjestikust kaugviset läbi korvirõnga ning Liepaja läks viimasele neljandikule vastu 59:55 eduseisust. Hazners oli neli minutit hiljem taas kaugelt täpne ja viis Liepaja 72:63 ette. McGhee kuue ja Karl-Johan Lipsu kolme punkti toel tegi Kalev/TLÜ 9:0 spurdi ning Harrison aitas külalised 74:72 juhtima. Kohtumise viimast minutit alustas Kalev/TLÜ 76:74 eduseisust, kuid pärast Harrisoni viga realiseeris kaks vabaviset Justin Lamont Johnson ja käiku tuli lisaaeg.

1.19 enne lisaaja lõppu vähendas McGhee Jr kaugviskest vahe 86:88 peale. Johnson vastas aga kahe lähiviskega ja kuigi Kalev/TLÜ püüdis veel mängu päästa, saates võõrustajaid vabaviskejoonele, tuli siiski kaotus vastu võtta.

Justin Lamont Johnson tõi Liepaja eest 29 punkti, 6 lauapalli ja 9 korvisöötu. Andraz Kavas lisas 17 silma ja 7 lauapalli, võrdselt 14 punkti said kirja Torrance Rowe ja Guntis Sipolinš.

Kalev/TLÜ poolelt kerkis üleplatsimeheks Ronald Eric McGhee Jr, kes kogus 32 punkti ja 6 korvisöötu. Damarcus Jamaal Harrison järgnes 24 punktiga ning Leemet Loik tõi 10 silma.

TalTech – Jekabpils/SMScredit.lv 110:71 (31:20, 21:16, 26:17, 32:18)

Kohustusliku võidu järele läinud TalTech läks Jekabpilsi vastu 31:20 juhtima. Teisel veerandajal õnnestus külalistel kaheksa punkti kaugusele jõuda, kuid kodumeeskond vastas 12:2 spurdiga ja poolajaks oldi 52:36 ees. Neli minutit pärast kolmanda veerandaja algust oli vahe paisunud juba 21 punkti suuruseks. Viimasel neljandikul lisas TalTech veelgi 32 silma, mis andis neile kokkuvõttes 39-punktilise võidu.

Jaan Puidet tõi TalTechi parimana 18 punkti ja 7 korvisöötu. Levan Maskhulia ning Levi Martin Giese said enda nimele 17 punkti. Gregor Arbet viskas 11 ja Oliver Metsalu 10 punkti.

Jekabpilsi resultatiivseim oli Rainers Hermanovskis 18 punktiga. Rodrigo Bumeisters lisas 14, Leon Gillmore III 13 ja Edgars Stelmahers 11 silma.

Päeva viiendas mängus alistas Riia VEF 92:61 Valmiera Glass VIA.

OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliiga jätkub laupäeval, 16. märtsil. Tartu Ülikool võtab vastu BC Valga-Valka/Maks&Moorits võistkonna, Rapla Avis Utilitas kohtub BK Ogrega ja BK Ventspils läheb vastamisi BK Liepajaga.