Tenerife sammus kindla võiduga Meistrite liiga veerandfinaali

-Janari Jõesaar | Foto: Club Baloncesto 1939 Canarias

Janari Jõesaare kodumeeskond Tenerife Iberostar pidas kolmapäeval FIBA Meistrite liigas korduskohtumise Kreeka klubi Patrase Promithease vastu. Avamängu 57:69 kaotanud Tenerife sai nüüd vastasest jagu skooriga 79:57 ja pääses edasi veerandfinaali.

Juba avaveerandil jäi Tenerife kahe mängu põhjal plussi, mis võideti 27:14. Järgmise kümne minutiga lasti külalistel visata vaid üheksa silma ja eduseis suurendati nii 21 punktile. Kolmanda veerandajaga tuli siiski põnevus tagasi, sest Promitheasel õnnestus korra pääseda 15 punkti kaugusele ja nii oleks vaja olnud veel vaid kahte korvi, et kokkuvõttes ikkagi ise järgmisesse ringi minna. Tenerife taastas aga viimaseks neljandikuks 64:41 eduseisu ning kokkuvõttes saadi 22-punktiline võit.

Teadmata põhjusel ei kuulunud Janari Jõesaar Tenerife koosseisu. Tema asemel kaasati 20-aastane hispaanlane Alberto Cabrera, kes mänguaega ei teeninud.

Tenerife parimatena viskasid Tim Abromaitis ja Sebastian Saiz 13 punkti. Promithease poolelt tõi Rion Brown 20 punkti ja 6 lauapalli.

Veerandfinaalis ootab Tenerifet eest Iisrael klubi Jeruusalemma Hapoel, kelle ridadesse kuulub 14 aastat korvpalliliigas NBA mänginud Amar’e Stoudemire. Mängud peetakse 26. märtsil ja 2. aprillil.