Kalev/Cramo ei andnud kordagi eduseisu käest ja teenis suure võidu

-BC Kalev/Cramo | Foto: Siim Semiskar

Paf Eesti-Läti korvpalliliiga teisipäevases ainsas mängus sai BC Kalev/Cramo koduväljakul 35-punktilise võidu Valmiera Glass VIA üle.

BC Kalev/Cramo – Valmiera Glass VIA 96:61 (17:14, 30:16, 23:13, 26:18)

Kalevlased haarasid juba avaveerandil initsiatiivi, mis võideti 17:14 ja Valmierat kordagi juhtima ei lubatud. Sacha Killeya-Jonesi viie järjestikuse punkti ja Tanel Kurbase lähiviske toel asus Kalev/Cramo peagi 24:14 ette ning kuigi korra suutis Valmiera Edmunds Elksnise kaugviskest seitsme punkti kaugusele tulla, siirduti poolajale seisult 47:30. Kaks minutit pärast kolmanda veerandaja algust kasvatas kodumeeskond edumaa 21-punktiliseks ja viimaseks neljandikuks oli seis 70:43. Ülejäänud kümne minutiga suurenes Valmiera jaoks kaotusseis veelgi kaheksa punkti võrra, mis tähendas Kalev/Cramole kokkuvõttes kindlat võitu.

Visketabavuses jäi Kalev/Cramo peale 57%-41% ja lauavõitlus võideti 43:25 (ründelaud 11:4). Korvisööte andis Kalev/Cramo samuti rohkem 28:14 ja pallikaotuseid kogunes rohkem Valmieral 18:12.

Sacha Killeya-Jones oli Kalev/Cramo parim 22 punkti ja 6 lauapalliga. 14 punkti said kirja nii Kyle Vinales, Aigars Škele kui ka Michael Finke (lisaks 5 lauapalli ja 4 vaheltlõiget). Tanel Kurbas järgnes 11 punkti ja 5 lauapalliga ning Martin Dorbek lisas 10 punkti, 6 lauapalli ja 4 korvisöötu. Erinevatel põhjustel ei teinud kohtumises kaasa Kristjan Kitsing, Martin Paasoja ning Janari Jõesaar.

Valters Veveris ja Roberts Blumbergs tõid Valmiera eest võrdselt 12 punkti, kellest viimane võttis veel 7 lauapalli. Edmunds Elksnis kogus 9 punkti ja andis 5 korvisöötu ning Maris Riekstins ja Klavs Dubults (võttis veel 6 lauapalli) lisasid 8 silma.

Eesti-Läti korvpalliliiga jätkub kolmapäeval, 8. jaanuaril, kui vastamisi on BK Ogre – Pärnu Sadam, TalTech – Tallinna Kalev/TLÜ ja BK Liepaja – Rapla Avis Utilitas.