Eestlased noppisid Itaalias kolm magusat võitu, Ravenna võiduseeria pikenes kaheksale

-Kaspar Treier, Mikk Jurkatamm ja Ravenna OraSi | Foto: Basket Ravenna Piero Manetti Facebook

Pärast aastavahetuse pausi jätkusid nädalavahetusel mängud Itaalia Serie A2 ja B liigades. Kui Ravenna Orasi, Forli 2.015 ja Soresina Gilbertina teenisid rasked, kuid magusad võidud, siis Avellino pidi vastu võtma suure kaotuse.

Alagrupiliider Ravenna (12-3) alistas kodus 69:65 (19:18, 12:20, 19:13, 19:14) Verona (8-7). Kaspar Treieri ja Mikk Jurkatamme koduklubi jäi poolajaks 31:38 kaotusseisu, kuid suutis otsustava veerandaja eel vahe minimaalseks mängida (50:51). Treieri kaugvise tõi tabloole viiginumbrid 53:53 (7:30 lõpuni) ning tabavad vabavisked kaks minutit hiljem viisid kodumeeskonna 59:58 juhtima. Põnev punkt-punkti heitlus jätkus kuni lõpusekunditeni, kus mängu kangelaseks kerkis Tommaso Marino, kes tabas 38 sekundit enne lõpuvilet seisul 65:65 võidukorviks osutunud kolmese. Kui Ravenna oli hädas kahepunktivisetega (12/35 ehk 34%), siis külalised näitasid uskumatut ebakindlust vabaviskejoonel, tabades vaid 3 viset 15-st (20%).

Kaspar Treier jõudis 23 minutiga kahekohalise punktisummani, kogudes 10 silma (kahesed 0/5, kolmesed 2/2, vabavisked 4/4), 3 lauapalli, 2 viskeblokeeringut ja ühe vaheltlõike. Mikk Jurkatamm sai hooaja kõrgeima 28 minuti jooksul kirja 7 punkti (kahesed 1/2, kolmesed 1/2, vabavisked 2/2), 3 lauapalli, 3 korvisöötu, ühe vaheltlõike ja viskeblokeeringu. Lisaks tegi 19-aastane mängumees ühe pallikaotuse ning 2 isiklikku viga. Tommaso Marino tõi Ravenna kasuks 17 punkti, Giovanni Severini viskas Verona parimana 14 silma.

Forli suutis võõral väljakul tabeli alumises otsas paikneva San Severo vastu võtta napi 63:62 (24:21, 12:18, 15:14, 12:9) võidu. Sarnase stsenaariumiga kulgenud mängus ei suutnud alagrupis kolmandat kohta hoidev Forli kolme veerandaja järel enda paremust maksma panna (51:53) ning kohtumise saatus otsustati viimase kümne minuti jooksul. Kodumeeskond juhtis kuni viimase minutini, mil Erik Rushi kolmene tõi tabloole kohtumise lõppseisu 63:62 ning San Severo vasturünnak tulemust ei andnud.

Lauas 28:41 kaotanud Forli resultatiivseimateks tõusid Maurice Watson Jr ja Pierpaolo Marini 13 silmaga. Kaspar Kitsing sai nelja minutiga protokolli kirja ühe isikliku vea. Delano Jerome Demps III tõi San Severo ridades üleplatsimehena 20 punkti.

Liigatabelis on Ravenna (13-3) 16 vooru järel enda alagrupis jätkuvalt ainuliider, Forli (10-6) jagab koos Mantovaga teist positsiooni.

Soresina Gilbertina (3-11) noppis kodus 78:77 (13:21, 25:18, 25:23, 15:15) võidu Olginate (5-9) üle. Teise veerandaja alguses 19:31 kaotusseisu jäänud Arnold Miti koduklubi jõudis 11:0 spurdi abil mängu tagasi (30:31). Pärast poolaja pausi tuli Soresina 12:0 vahespurdi abil välja 41:50 seisust ning kohtumise otsustavat neljandikku alustati sisuliselt nullist (62:63). Mängu viimasel minutil (75:75) sai Ygor Biordi kahel korral kaugviset üritada ning edukaks osutunud teine katse 38 sekundit enne lõpusireeni tõi Soresinale hooaja neljanda võidupunkti.

Viimastes kohtumistes vahetusmängija rolli täitev Arnold Mitt viskas 8 mänguminuti jooksul 5 punkti (kahesed 1/1, vabavisked 3/4), hankis 2 lauapalli ning tegi 2 isiklikku viga. Miti asemel algviisikusse edutatud Ygor Biordi tõi Soresina kasuks 20 punkti ja 7 lauapalli. Olginate ridades tegi Giuseppe Basile 21 punkti ning 11 lauapalliga kaksikduubli.

Hugo Erkmaa koduklubi Avellino (3-11) jäi võõrsil kindlalt 63:98 (18:30, 16:14, 9:28, 20:26) alla Valmontone Virtusele (6-8). Külalised püsisid mängus kuni avapoolaja lõpuni (34:44), kuid nõrk kolmas veerandaeg kustutas varakult lootused hooaja neljandale võidule. Hästi kaugelt (11/23 ehk 48%) ning vabaviskejoonelt (25/30 ehk 83%) tabanud Valmontone oli parem praktiliselt igas statistilises kategoorias.

Hugo Erkmaa kontosse jäi 19 minuti jooksul 4 punkti (kahesed 2/4), 2 lauapalli, üks korvisööt ja viskeblokeering. Algviisikus alustanud tagamängija tegi ka 2 pallikaotust ning sama arvu isiklikke vigu. Domenico Marzaioli viskas Avellino tulemuslikeimana 14 silma. Üleplatsimehe tiitel läks Matteo Caridale, kes tõi Valmontone ridades 26 punkti.

Soresina jagab B-alagrupis 4 võiduga viimast kohta, Avellino on D-grupi 3 võiduga 14. positsioonil.