Kalev/Cramo ei suutnud Ühisliigas koroonaviirusest nõrgendatud Himkit üllatada

-Gabe Bealer | Foto: Siim Semiskar

Esmaspäeval toimunud VTB Ühisliiga teise vooru kohtumises võttis BC Kalev/Cramo võõrsil mõõtu Moskva oblasti Himkilt. Euroliiga klubi kirjutas hoolimata mitme põhimängija puudumisest tabelisse kindla 92:74 (28:24, 23:22, 19:10, 22:18) võidu.

Koroovaviiruse tõttu jäi kohtumisest eemale kolm Himki mängumeest – Jordan Mickey, Janis Timma ning Jevgeni Voronov. Mängu avas Himki ühe nimekaima mängumehe Jonas Jerebko pealtpanek ning kolme ja poole minuti järel viis Jegor Vjaltsevi teine kaugvise kodumeeskonna 16:6 juhtima. Kalevlased võitlesid end mängu tagasi ning Janis Kaufmanise kolmene lõpetas avaveerandi Cramo poolt vaadatuna seisul 24:28.

Teist mänguperioodi alustasid paremini taas Himki mängumehed, kui peamiselt Jerebko ja Vjaltsevi vedamisel paisus Rimas Kurtinaitise hoolealuste eduseis veerandaja keskpaigaks 12-punktiliseks (48:36). Cramo ei lasknud väljakuperemeestel veel kergemalt hingata, tulles Sten Soku, Kaufmanise ning Devin Thomase korvidest poolajaks löögiulatusse (46:51). Jerebko arvel oli juba 21 punkti (visked 6/7, kolmesed 3/4).

Pikalt pausilt tulles ei saanud kalevlased enda mängumasinat enam nii hoogsalt käima ning Himki 8:0 spurt käristas vahe taas kahekohaliseks (58:46). Veerandajal vaid 10 silma visanud Cramo jäi üha enam raskustesse Devin Bookeri ohjeldamisega, kes kalevlaste eesliini mängijatele vigu vormistas.

Viimast veerandaega 14-punktilises kaotusseisus alustanud külaliste eredaimaks momendiks jäi pooleteist minuti jooksul tabatud kolm järjestikust kaugviset (2x Gabe Bealer, Kregor Hermet), kuid rohkemaks jaksu ei leitud. Vigadega langesid välja nii Nurger (9 minutit), Hermet kui ka Thomas.

Ühtlaselt skoori teinud Cramo eest jõudsid kaksikduubliteni Devin Thomas (13 punkti, 12 lauapalli) ja Gabe Bealer (13 punkti, 11 lauapalli). Marcus Keene tõi 12 silma ning jagas ka 8 korvisöötu. Kahekohalise punktisumma said kirja Kregor Hermet (12) ja Janis Kaufmanis (10). Lisaks Sten Sokule (8 punkti, 5 korvisöötu) said käe valgeks ka Rauno Nurger (4) ja Tanel Kurbas (2), sealjuures on tegu Nurgeri Ühisliiga esimeste punktidega. Kalevlaste värske täiendus Chavaughn Lewis kohtumisele üles antud ei olnud.

Võimsa kaksikduubli pani kokku NBA kogemustega Jonas Jerebko, kes kogus 31 punkti ning 10 lauapalli. Jegor Vjaltsevi arvele jäi 21 silma ning Devin Booker lisas 16 punkti ning 6 lauapalli.

Kahe kaotusega alustanud Kalev/Cramo kohtub järgmises voorus võõrsil pühapäeval, 11. oktoobril, Krasnodari Lokomotiiv-Kubaniga (1-1).