fbpx
Close

Leegionäri lollus ja tsentri vigastus on Kristjan Kitsingu kõrvale jätnud veel vaid ühe mänguvalmis eesliinimehe

Avatar
-Chris McCullough | Foto: BC RYTAS Vilnius Twitter

Leedus korvpallihooaega nelja järjestikuse võiduga ja tabeliliidrina alustanud Kristjan Kitsingu koduklubi Vilniuse BC Rytas on paari päevaga sattunud suurte probleemide ette, kui nende niigi hõre korvialune on koguni kahe põhimehe võrra vaesemaks jäänud.

Probleemid said alguse mõned päevad tagasi, kui karjääri jooksul ka 59 kohtumist NBA-s pallinud 25-aastane ja 206 cm pikkune suur äär Chris McCullough tegi klubi poolt antud autoga avarii ning lahkus sündmuskohalt. Klubi ametlikus pressiteates on kirjas, et senistes kohtumistes keskmiselt 13 minutiga 6,3 punkti ja 4 lauapalli kirja saanud mängumees on klubi reegleid rikkunud ja sündmust uurib politsei. Kuni uurimise lõpuni on McCullough tiimi tegemistest kõrvaldatud.

Esmaspäeval andis Rytas läbi sotsiaalmeedia teada, et nädalavahetusel mängus Alytuse Džukija vastu pöialt vigastanud leedulasest keskmängija Martynas Echodas peab neli nädalat platsilt eemale jääma. 23-aastane ja 206 cm pikkune Echodas on olnud hooaja alguses Rytase üks põhilülidest, kui keskmiselt 22,8 minutiga on kogunud 11,5 punkti ja 9 lauapalli.

Sellega jäävad Rytasel korvi all rivisse paberite järgi vaid kaks meest – eestlasest “number neli” Kristjan Kitsing ja 26-aastane ja 206 cm pikkune leedulasest tsenter Rokas Gustys.

Teame, et 29-aastane ja samuti 206 cm pikkusena üles antud Kitsing on rünnakul pigem patrullimas kolmesejoone taga ja seda keelt räägivad ka meie mehe keskmised näitajad: 16,8 minutiga 8,5 punkti, 1,8 lauapalli ja 1 sööt. Visketabavus kolmestel on olnud muljetavaldav 47,1%. Rokas Gustys on seni keskmiselt 14,3 minutiga kirja saanud 7,3 punkti ja 3,5 lauapalli.

Kiire vahelepõikena tasub mainida, et Rytase fännid tõmbasid Echodase uudise all kiirelt üles teema, kas Kairys toob olukorda lappima ameeriklase Arnett Moultrie, kes mäletatavasti BC Kalev/Cramos leedulasest juhendaja käe all suurepäraseid esitusi tegi.

Kui Rytas otsustab siiski sama kaadriga edasi minna ja ka McCullough’it mitte meeskonna juurde kohe tagasi tuua, siis ootab Kitsingut ja Gustyst järgmistes mängudes ees suured minutid. Korvi alla peavad ühtlasi appi tulema ka meeskonna “number kolmed” Arnas Butkevicius ja Gytis Radževicius, kes mõlemad 197 cm pikkused mehed.

Hiljutises “Mängumeeste” podcasti osas sõnas telefoni teel liinile võetud Kitsing, et just ameeriklane McCullogh on tema otsene konkurent mänguminutite arvestuses. Klubi põhi suureks ääreks palgatud Šaulius Kulvietis on juba hooaja algusest alates vigastatud ja just tema asemele Kitsing toodigi.

Rytase jaoks kõige lihtsam variant on leida nendeks keerulisteks nädalateks korvi alla elavjõudu duubelrivistusest Vilniuse Perlasest, kes pallib Leedu esiliigas.

Rytase mängugraafik koduses liigas pole järgmistes voorudes just lihtsate killast, kui 10. oktoobril minnakse vastamisi BC Šiauliaiga (0-4), 17. oktoobril Klaipeda Neptunasega (2-1) ja 25. oktoobril suure rivaali Kaunase Žalgirisega (3-1).

Tuginedes Kitsingu poolt “Mängumeeste” saates öeldule, siis peaks Rytas korvpalli Meistrite liiga alagrupimänge alustama oktoobri lõpuks. E-gruppi kuulutakse koos kreeklaste Peristeri, prantslaste Strasbourg’i ja lätlaste Riia VEF-iga.

scroll to top
Inline
Inline