Kalev/Cramo hooaja avamängus säras kõige eredamalt Aigars Škele

-BC Kalev/Cramo - BC Kiiev | Foto: BC Kalev/Cramo Facebook

-BC Kalev/Cramo – BC Kiiev | Foto: BC Kalev/Cramo Facebook

Kolmapäeval alustas BC Kalev/Cramo hooajaeelseid kontrollkohtumisi, kui Riias mindi vastamisi Kiievi Basketiga. Võrdselt kulgenud kohtumises tegi Ukraina meistriliiga hõbedameeskond viimastel minutitel vahe sisse ning võitis kohtumise 93:77 (23:14; 19:23; 21:20; 30:20).

Suvega tundmatuseni muutunud Eesti meisterklubil oli mängu käima saamisega raskusi, jäädes avaveerandi järel 14:23 kaotusseisu. Seejärel saadi rünnakurütm kätte ning poolajaks vähendasid Roberts Štelmahersi hoolealused vahe 5-punktiliseks. Võrdset mängu jagus kuni 35. minutini (68:73), kuid mängu lõpus tehtud 20:9 spurt rebis lõpuvileks kalevlaste kaotusseisu 16-punktiliseks.

Peatreener andis ühtlaselt mänguaega kümnele mängijale, vaid äsja Torontost naasnud Martin Dorbek käis väljakul episoodiliselt. Protokollist jääb silma BC Kalev/Cramo hea kaugvisete tabavus (11/22 ehk 50%), samas jätab soovida vaheltlõigete ja pallikaotuste suhe (5:19). Ukraina klubi tabas kaugelt veelgi paremini (14/24 ehk 58%) ning sooritas 17 vaheltlõiget.

Suurepärast tabavust demonstreerinud Aigars Škele tõi Cramo parimana 22 punkti (visked väljakult 6/7, kolmesed 3/3, vabavisked 7/8) ning jagas 5 korvisöötu. Antino Jackson panustas 14 punkti (kolmesed 4/7) ja 5 lauapalli. Teine ameeriklasest täiendus Zach Smith toetas värsket koduklubi 10 silma ja 5 lauapalliga. Käe said valgeks veel Kristjan Kitsing (9), Dwight Coleby (8+4 lauapalli), Tanel Kurbas (6), Janari Jõesaar (5) ning Sander Raieste (3). Lisaks Martin Dorbekile käisid väljakul veel Kristjan Kangur ja Martin Paasoja, Sten-Timmu Sokku mänguks üles antud ei olnud.

Kiievi resultatiivseim oli Kasey Shepherd 17 punkti, 6 söödu ja koguni 6 vaheltlõikega.

Neljapäeval kohtuvad meeskonnad Riia SC Mežaparksi kompleksis uuesti ning pühapäeval seisab kalevlastel koduses Saku Suurhallis ees kauaoodatud kohtumine Kaunase Žalgirisega.