Kalev/Cramo jätkab puhaste paberitega, Tartu kaotas põnevuslahingus lisaajal Valmierale

-Reggie Lynch | Foto: BC Kalev/Cramo

OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliiga hooaeg jätkus kolmapäeval nelja kohtumisega. Kolm Eesti klubi pidasid oma matši ära võõrsil ning ainsana teenis võidu BC Kalev/Cramo. Üks kohtumine leidis aset ka Eesti pinnal, kui piirilinna meeskond BC Valga-Valka Maks&Moorits pidi vastu võtma kindla kaotuse BK Jurmalalt.

VALMIERA GLASS VIA – Tartu Ülikool 106:98 (22:18, 21:21, 24:21, 20:27, 19:11)

Päeva tuliseim lahing toimus taas Valmieras, kes möödunud laupäeval oli tasavägises heitluses seljatanud napilt 88:84 Valga-Valka meeskonna. Tartul oli see-eest kindel võit all Jurmala üle. Kohtumine algas Valmiera jaoks paremini ja esimene veerandaeg võideti 22:18. Külalised olid hädas Reinis Ermansonsi tabavate kaugvisetega, kes oli neid poolajaks koguni neli läbi rõnga saatnud. Pausile mindi Valmiera 43:39 eduseisus.

Kolmanda veerandajaga ei suutnud tartlased samuti vahet vähendada ja viimasele neljandikule mindi kodumeeskonna 67:60 juhtimisel. 4.50 enne lõppu oli Valmiera veel 80:75 juhtimas, aga seejärel tabas kaugviske Kent-Kaarel Vene ning Kregor Hermet seadis peagi ka 80:80 viigi tabloole. Tartu pääses 80:84 ette, aga Janis Kaufmanis vastas valusa kolmepunktiviskega. Lätlane viis loetud sekundid hiljem Valmiera punktiga juhtima, aga Julius Kazakauskas realiseeris vajalikus kohas 2+1 rünnaku ning Tartu oli taas 87:85 ees. 13 sekundit enne normaalaja lõppu tegi Kazakauskas Kaufmanise vastu vea ja koos tabavate vabavisetega algas lisaaeg.

Viimast viite minutit alustas Valmiera 8:2 spurdiga. Tartu suutis kolmel korral veel nelja silma kaugusele pääseda, aga lõpuhetkedel said oma punktid kirja Valters Janis Liepins, Ervins Ivanovs ja Toms Kohanovs, kes vormistasid Valmierale hooaja teise võidu.

Tartu poolelt tõi 24 punkti, 6 lauapalli ja 6 korvisöötu Arnas Velicka. Julius Kazakauskas viskas 23 punkti ja kogus 15 lauapalli. Märt Rosenthali nimele jäi 17 silma, kaksikduubli tegi ka Rain Raadik 11 punkti ning 10 lauapalliga. Kregor Hermet tõi omadele 10 punkti ja 6 lauapalli.

Üleplatsimeheks kerkis Janis Kaufmanis, kes viskas Valmiera eest 26 punkti, kogus 7 lauapalli ja andis ka 6 korvisöötu. Reinis Ermansons lisas 19 (kolmesed 5/6), Valters Janis Liepins 14 ja Klavs Dubults 10 silma.

BC Valga-Valka/Maks&Moorits – BK Jurmala 67:90 (13:26, 17:22, 21:23, 16:19)

Külalised Lätist alustasid kohtumist teravamalt ja esimese veerandaja lõpuks juhiti 26:13. Valga suutis mängu tagasi tulla ja viie minuti pärast oli vahe vähendatud 24:30 peale. Lauavõitluses raskustes olnud võõrustajad pidid poolajale siiski siirduma 30:48 kaotusseisus.

Teisel poolajal Jurmala enam vastaseid ohtlikult lähedale ei lasknud. Stabiilselt hoiti 20 punkti piirimail olevat vahet ning kolmanda veerandaja lõpuminutitel tegigi Ilja Gromovs seisuks 68:48. Viimane neljandik algas Valga jaoks 51:71 kaotusseisust ja kuigi üksikuid säravaid hetki suutis meeskond kodupublikule veel pakkuda, tuli kokkuvõttes siiski Jurmala 23-punktilist paremust tunnistada.

Keskmängija Guntis Sipolinš kerkis Valga-Valka parimaks 21 punkti ja 9 lauapalliga. Timo Eichfuss lisas 13 silma ning võrdselt 8 punkti tõid ameeriklased Dashawn King ja Carl Anthony Montgomery.

Jurmala poolelt tegi kaksikduubli eelmisel hooajal veel Riia VEF-is pallinud Ilja Gromovs, visates 15 punkti ja kogudes 13 lauapalli. Endru Davids Smits lisas samuti 15 silma ja kogus ka 7 lauapalli. Kristaps Mediss tõi 13 ja Ugis Pinete 10 punkti.

BK Ventspils – Pärnu Sadam 97:62 (25:13, 18:14, 23:18, 31:17)

Mängupäeva ühepoolseim kohtumine toimus Ventspilsis, kui külla sõitnud Pärnu Sadam alistati sealse võistkonna poolt 35 punktiga. Avaveerand kuulus Ventspilsile 25:13 ning poolajaks juhiti 16 punktiga. Teise poolaja alustuseks vähendas Mihkel kirves kaotusseisu küll 14 punkti peale, kuid sellest hetkest alates hakkasid võõrustajad vahet kasvatama ja viimase neljandiku eel enam võitjas kahtlust polnud.

Pärnu parimana tõi 15 punkti Mihkel Kirves. Saimon Sutt lisas 12 silma ning leedulasest tagamängija Deividas Sabeckis tõi 9 punkti. Karl-Martin Kask viskas 7 punkti ja kogus 6 lauapalli ning 6 silma sai oma nimele Tormi Niits.

Maris Gulbis oli Ventspilsi resultatiivseim 17 punkti ja 7 lauapalliga. Teda toetasid Jonathan Arledge ja Rihards Lomažs võrdselt 15 punktiga. 10 punkti tõid kolm mängumeest: Aaron Westley Johnson (lisaks ka 9 korvisöötu), Mareks Jurevicus ja Ingus Jakovics.

BK Ogre – BC Kalev/Cramo 78:93 (13:29, 25:22, 15:20, 25:22)

Pool tundi hiljem alanud kohtumist Ogres alustas hoogsamalt külalisvõistkond Kalev/Cramo ja avaveerand kuulus neile 29:13. Järk-järgult suutis Ogre vahet vähendada ja korra ka 11 punkti kaugusele pääseda, kuid poolajale mindi siiski Cramo 51:38 eduseisus.

Kodumeeskond jätkas teisel poolajal tagasitulekut ja 2.34 möödudes oli kaotusseis vaid üheksapunktiline. Cramol õnnestus ikkagi loetud hetked hiljem vähemalt kümne punkti suurune eduseis taastada ja viimase veerandaja alguseks oli Ogre 53:71 taga. Võõrustajad viskasid sarnaselt teisele veerandajale ka viimasel kümnel minutil 25 punkti, kuid kokkuvõttes võttis Cramo oma, teenides seega hooaja kolmanda võidu.

Chavaughn Lewis tõi kalevlaste parimana 21 punkti. Reggie Lynch lisas 16 ja Ivan Almeida 15 silma ning 8 lauapalli. Branko Mirkovici nimele jäi 13 punkti ning Kristjan Kitsing viskas 8 punkti.

Ogre meeskonna resultatiivseim oli Janis Poznaks 23 punkti ja 7 lauapalliga. Edgars Lasenbergs lisas 14 silma ja 6 lauapalli. Võrdselt 13 punkti viskasid Kristaps Dargais ja Rihards Zebergs.

OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliiga järgmised mängud toimuvad laupäeval, 3. oktoobril. BK Ogre võõrustab BK Ventspilsi, BK Liepaja kohtub Jekabpils/SMScredit.lv tiimiga ja Eesti-siseselt lähevad vastamisi Tallinna Kalev/TLÜ ning BC Valga-Valka/Maks&Moorits.