Leppik ja Doronin vedasid Tartu tiimi Kalev/Cramo duubli vastu võidule

-Silver Leppik | Foto: Siim Semiskar

Saku I liiga 2018/19 hooaja avamängus alistas kodumeeskond Tartu Kalev/Estiko Tallinnast külla sõitnud BC Kalev Cramo I meeskonna numbritega 74:57.

Tasavägise avaveerandi järel asus Estiko 22:21 ette. Poolajaks suurendasid tartlased vahet veel nelja punkti võrra, pausile mindi Raido Rebase hoolealuste 39:34 eduseisus, kirjutab Basket.ee.

Kolmandal veerandil jäid punktiga (13:12) peale Kalev/Cramo mehed ja otsustava neljandiku eel oli kodumeeskonna eduseis kahanenud neljale punktile – 51:47.

Kodupubliku toel pani Estiko viimasel veerandil enda paremuse maksma, võites neljandiku 23:10 ja kogu kohtumise numbritega 74:57.

Võitjate parimana flirtis kolmikduubliga Silver Leppik, kes tõi 34 mänguminutiga 15 punkti, 9 resultatiivset söötu ja seitse lauapalli. Marten Järvik lisas 13 punkti ja 8 lauapalli. Estiko ridades debüüdi teinud Tartu korvpallilegend Marek Doronin kogus kaksikduubli 11 punkti ja 10 lauapalliga. Kalev/Cramo resultatiivseim oli esimest hooaega esiliigas palliv Rauno Meerits 11 punkti ja 5 lauapalliga.

Saku I liigas jätkuvad mängud juba neljapäeval, kui Audentese spordihoones võõrustab G4S Noorteliiga esindusmeeskond KK Viimsi/Noto võistkonda.

Reedel on kavas koguni kolm vastasseisu: kell 18:30 lähevad Soku korvpallikoolis vastamisi eelmise hooaja meisterklubi Betoonimeister/Tskk/SK Nord ja KA Tallinna Kalev/TLÜ. Tamsalu Los Toros/TAL TECH ja Rapla KK/Kohila hakkavad mõõtu võtma kell 19:45 Tamsalu Spordihoones. Päevale paneb punkti Paide Viking Window ja Tartu Ülikool/Kuremaa SK vastasseis Paide E-piim Spordihoones algusega kell 20:15.