Kalev/Cramo keskmängijad Nurger ja Thomas vedasid meeskonna võõrsil Rakvere üle suure võiduni

-Rauno Nurger | Foto: Siim Semiskar

Paf Eesti-Läti korvpalliliigas toimus reedel üks mäng, milles Rakvere Tarvas võõrustas BC Kalev/Cramot. Külalised tegid avaveerandil kümnepunktilise edumaa sisse ja poolajaks juhiti 51:39. Kolmas veerandaeg õnnestus veelgi paremini, misjärel leidis Rakvere end juba 26-punktilisest kaotusseisust ja nii oli viimane neljandik vaid lõppskoori vormistamise küsimus. Päeva teises kohtumises oli BK Liepaja 93:62 parem Valmiera Glass/VIA-st.

Rakvere Tarvas – BC Kalev/Cramo 70:102 (20:30, 19:21, 11:25, 20:26)

Visketabavuses jäi Kalev/Cramo 59% – 45% peale ja lauavõitlus võideti 41:22 (13:5). Korvisööte andis Rakvere rohkem 24:21, vaheltlõikeid tegi enim Kalev/Cramo 7:6. Pallikaotuseid kogunes Rakverel 14, Kalev/Cramol 10.

Rauno Nurger tegi Kalev/Cramo eest kaksikduubli 17 punkti ja 12 lauapalliga. Devin Thomas sai samuti 17 punkti kirja ning võttis veel 7 lauapalli ja andis 5 korvisöötu. Janari Jõesaar järgnes 13 punktiga ning Maurice Kemp kogus 12 punkti ja 7 lauapalli. Võrdselt 10 punkti tõid Martin Dorbek ja Chavaughn Lewis. Marcus Keene mänguaega ei teeninud, lisaks puudusid Kregor Hermet ja Sten-Timmu Sokk.

Kristaps Gluditis oli Rakvere parim 23 punkti ja 6 korvisööduga. Riley Hayes lisas 10 punkti ning 6 punkti said kirja Devin Harris (andis veel 11 korvisöötu), Tormi Niits, Sten Saaremäel ja Kaido Saks.

Paf Eesti-Läti korvpalliliigas peetakse järgmine mäng ära laupäeval, 27. märtsil, kui VEF Riga võtab vastu BK Ogre. Eesti klubid on võistlustules teisipäeval, 30. märtsil, mil BC Kalev/Cramo kohtub taas Rakvere Tarva meeskonnaga.