Itaalias klubi vahetanud Kirill Koršunov alustas uues meeskonnas korralike esitustega

-Kirill Koršunov | Foto: Siim Semiskar

Itaalias tugevuselt kolmandas liigas (Serie B) mängiv Eesti noortekoondislane Kirill Koršunov on vahetanud koduklubi, jätkates karjääri samas liigas osaleva Cecina Sintecnica Basketi ridades. Klubivahetus on näiliselt kiirelt sujunud, kui käimasoleva vahegrupi esimeses kahes voorus on Koršunov näidanud ilusaid esitusi.

Varasematel hooaegadel Livorno Don Boscos (Serie C Gold) pallinud 204-sentimeetrine ääremängija alustas tänavust hooaega Cremona Juvi 1952 koosseisus ning kogus 13 mänguga 12,2 mänguminutit, mille jooksul viskas 3,8 punkti ja nopis 1,6 lauapalli. Korraliku viskekäega mängumehe parimaks etteasteks jäi novembri lõpus Fiorenzuola vastu visatud 18 punkti.

Pühapäeval debüüdi teinud 21-aastasel Koršunovil ei õnnestunud uues klubis võidukalt alustada, kui võõrsil jäädi 64:83 (12:25, 17:18, 19:21, 16:19) alla Faenza Rekicole. Kõik veerandajad kaotanud Cecina kogus kohtumise lõpuks koguni 23 pallikaotust ning alla jäädi ka ründelauas (5:12).

Kirill Koršunov tõi vahetusmängijana 21 minutiga 8 punkti (kahesed 1/2, kolmesed 1/3, vabavisked 3/4), ühe lauapalli, kaks korvisöötu ning ühe vaheltlõike. Protokolli kirjutati ka üks pallikaotus ning kaks isiklikku viga. Ainsana suutis kahekohalise punktisummani jõuda neli kaugviset tabanud Lorenzo Pistillo, kes viskas 16 silma. Faenza parim oli Riccardo Ballabio 18 punktiga.

Kolmapäeval alistatas vahegrupi keskel paiknev Cecina (6-8) koduväljakul kindlalt 91:52 (22:18, 16:11, 31:11, 22:12) seni võiduta Alessandria Fortitudo (0-15). Võimsa kolmanda veerandajaga mängu saatuse otsustanud kodumeeskond tabas kohtumise lõpuks kahepunktiviskeid 59%-lise tabavusega ning saatis korvi 11 kaugviset.

Vahetusest sekkunud Koršunov sai kirja selle hooaja kõrgeimad 23 mänguminutit, mille jooksul viskas 15 punkti (kahesed 2/4, kolmesed 3/4, vabavisked 2/2), hankis 6 lauapalli (hooaja parim), andis ühe korvisöödu ning tegi kaks vaheltlõiget. Efektiivsusnäitaja poolest oli Koršunov seejuures kohtumise parim. Lorenzo Pistillo kogus 6 kaugviske toel 20 silma, Obinna Nwokoye tõi 15 silma. Alessandria ridades sai Fabio Dal Maso 14 punkti ja 11 lauapalliga kirja kaksikduubli.

Cecina (7-8) asub A-vahegrupis 9. kohal ning kohtub järgmises voorus pühapäeval Cesena Tigersiga (8-8).