Kalev/Cramo lubas TalTechil kolm veerandaega mängus püsida ja vormistas seejärel võidu

-Janari Jõesaar | Foto: Siim Semiskar

Paf Eesti-Läti korvpalliliigas oli kolmapäeval Eesti klubidest vastamisi TalTech ja BC Kalev/Cramo. Teist päeva järjest võistlustules olnud Kalev/Cramo võitis tasavägise avaveerandi 18:16 ja poolajaks juhiti kuue punktiga. TalTech suutis ka kolmandal veerandajal tugevat vastupanu osutada ning neljas veerandaeg algas seisult 53:61. Edasi tegid kalevlased 13:3 spurdi ja TalTech enam täit põnevust tagasi tuua ei suutnud. Läti klubidest alistas BK Ventspils 84:65 Valmiera Glass/VIA ning BK Ogre kohtub päeva viimases matšis BK Liepajaga.

TalTech – BC Kalev/Cramo 70:84 (16:18, 20:24, 17:19, 17:23)

Visketabavuses jäi Kalev/Cramo 52% – 39% peale ja lauavõitlus võideti 37:26 (ründelaud 8:7). Korvisööte andis TalTech rohkem 20:17 ja vaheltlõikeid tehti samuti rohkem 9:6. Pallikaotuseid kogunes TalTechil 13, Kalev/Cramol 17.

Janari Jõesaar viskas Kalev/Cramo parimana 17 punkti ja võttis 7 lauapalli. Marcus Keene lisas 16 punkti ja Chavaughn Lewis 14 punkti, 4 lauapalli ja 5 korvisöötu. Mängus ei teinud kaasa Sten-Timmu Sokk ja Maurice Kemp.

Toomas Raadik oli TalTechi parim 22 punktiga. Indrek Kajupank järgnes 15 ja Oliver Metsalu 10 punktiga.

Paf Eesti-Läti korvpalliliigas peetakse järgmised mängud ära laupäeval, 13. märtsil, kui vastamisi on Latvijas Universitate – BK Ventspils ja BK Liepaja – VEF Riga. Eesti klubid kohtuvad järgmisena kolmapäeval, 17. märtsil, mil TalTech võõrustab Tallinna Kalev/TLÜ-d.