Kalev/Cramo mängis suure eduseisu maha, kuid Briscoe abiga saadi Tartu üle napp võit

-Isaiah Briscoe | Foto: Siim Semiskar

Alexela korvpalli meistriliiga finaalseerias teenis BC Kalev/Cramo raske 98:95 võidu Tartu Ülikooli meeskonna üle ning nelja võiduni peetavat seeriat mindi nii 1:0 juhtima.

Võõrustajad olid juba avaveerandi keskpaigaks 16:7 ette pääsenud, kuid teine veerandaeg algas siiski 20:25 seisult Tartu poolt vaadatuna. Järgmisel kümnel minutil viskas Cramo aga 30 punkti tartlaste 14 vastu ja poolajale mindi kodumeeskonna 21-punktilises eduseisus. Kolmandal veerandajal suutis Tartu endiselt mängus püsida ja vahe ka 15 silmale vähendada, aga viimane neljandik algas ikkagi Cramo 80:61 juhtimisel.

Tartul õnnestus siiski mäng veel põnevaks ajada ja 7.44 enne lõppu oli vahe vaid kümme punkti. Viis minutit hiljem oli Cramo eduseis kahanenud kahanenud kõigest ühele punktile. Seejärel võttis mitu rünnakut enda peale Isaiah Briscoe, kes viis kodumeeskonna 96:90 ette. Kristjan Kitsing suutis seejärel raske kaugviskega vastata ning vabavisked realiseeris omakorda Sten-Timmu Sokk. Viimasel rünnakul sai Kitsing taas kolmepunktiviske teele saata, kuid see ei tabanud ja Cramo sai väga raske võidu kokkuvõttes kätte.

Isaiah Briscoe tõi võitjatele 17 punkti. Sten-Timmu Sokk lisas 15 silma ning võrdselt 14 punkti viskasid Thomas van der Mars ja Bojan Subotic. Kaksikduubli tegi Kristjan Kangur, kelle nimele jäi 11 punkti ja 12 lauapalli. Tartu poolelt kerkis üleplatsimeheks Vytenis Cizauskas, kes viskas koguni 31 punkti. Teda toetas Julius Kazakauskas 15 punkti ja 8 lauapalliga ning võrdselt 13 silma lisasid Kristjan Kitsing ja Tanel Sokk.

Meeskonnad lähevad uuesti vastamisi 17. mail.