Kalev/Cramo pidi kõvasti pingutama, et seitsmemehelise Rakvere üle võit saada

-BC Kalev/Cramo | Foto: Siim Semiskar

Paf Eesti-Läti korvpalliliigas kohtusid reedel Rakvere Tarvas ja BC Kalev/Cramo. Rakverele kuulus korviderohke avaveerand 24:23, aga poolajaks olid siiski külalised kaheksa punktiga ette läinud. Kodumeeskond osutas ka kolmandal veerandajal tugevat vastupanu ning otsustav neljandik algas kalevlaste kümnepunktilisest eduseisust. Edasi tegi Rakvere 6:0 spurdi, millega vähendati vahe 63:67 peale, aga Kalev/Cramo vastas 10:0 spurdiga ja lõpuminutite jooksul võitjas enam kahtlust polnud. Päeva teises mängus oli BK Ventspils 73:71 parem BK Liepajast.

Rakvere Tarvas – BC Kalev/Cramo 67:81 (24:23, 16:25, 17:19, 10:14)

Visketabavuses jäi Kalev/Cramo 53% – 37% peale ja lauavõitlus võideti 38:37 (ründelaud 11:6 Rakverele). Korvisööte andis Kalev/Cramo rohkem 17:14, vaheltlõikeid tegi enim Rakvere 11:7. Pallikaotuseid kogunes Rakverel 11, Kalev/Cramol 15.

Marcus Keene viskas Kalev/Cramo parimana 19 punkti ja võttis 7 lauapalli. Maurice Kemp lisas 17 punkti ja 8 lauapalli. Janis Kaufmanis, Martin Dorbek, Rauno Nurger ja Marques Townes kogusid kõik võrdselt 10 punkti. Mängust jäi eemale Chavaughn Lewis. Mänguajata jäid Janari Jõesaar ja Kregor Hermet, kuigi koosseisu kuulusid.

Egert Haller tõi Rakvere eest 19 punkti. Devin Harris järgnes 14 punkti, 9 lauapalli ja 7 korvisööduga ning Tormi Niits sai kirja 10 punkti ja 5 lauapalli. Koosseisu kuulus, kuid mänguajata jäi Riley Hayes. Arvestatava hulga minuteid teenis Rakvere poolelt lisaks algviisikule veel kaks meest ja seega toimetati enamik mängust vaid seitsmekesi.

Paf Eesti-Läti korvpalliliigas peetakse järgmised mängud ära laupäeval, 20. märtsil, kui vastamisi on VEF Riga – BK Ogre ja Valmiera Glass/VIA – Latvijas Universitate. Paf Korvpalli Meistriliigas toimub üks mäng, milles Rapla Avis Utilitas võtab vastu Tartu Ülikool Maks & Mooritsa.