fbpx
Close

Henri Veesaare ja Kaspar Kuusmaa koduklubid alustasid Euroliiga noorteturniiri võidukalt

-Henri Veesaar | Foto: Siim Semiskar

-Henri Veesaar | Foto: Siim Semiskar

Sel nädalavahetusel toimub Istanbulis U18 vanuseklassi Adidas Next Generation Euroleague turniir, kus asuvad võistlustulle Henri Veesaar Madridi Reali ridades ning Kaspar Kuusmaa Rooma Stella Azzurra koosseisus. Alanud turniiri võitja pääseb mai lõpus Kölnis toimuvale Euroliiga noorteturniiri final four’i.

Madridi Real ja Henri Veesaar avasid nädalavahetuse suureskoorilise võiduga, kui Tofas Bursa alistati koguni 89:60 (27:17, 24:15, 19:11, 19:17).

Pingilt alustanud Veesaar viskas 16 minutiga 4 punkti (kahesed 2/3, kolmesed 0/1), hankis kaks lauapalli, tegi ühe viskeblokeeringu ja isikliku vea.

Madridi poolelt tõid kahekohalise punktisumma koguni viis mängijat. Resultatiivseimad olid Urban Klavzar 14 ning Konstantin Kostadinov ja Juan Nunez 13 silmaga. Tofase ja kogu kohtumise parimaks korvikütiks kerkis võimsa kaksikduubliga Ege Demir, kes viskas 19 punkti ja võttis 10 lauapalli.

Madridi Reali U18 vanuseklassi võistkond peab homme kaks mängu, millest esimene toimub homme ennelõunal, kui vastamisi minnakse Istanbuli Fenerbache eakaaslastega, kes kaotasid täna toimunud kohtumises Kaunase Žalgirisele.

Rooma Stella Azzurra ja Kaspar Kuusmaa avasid samuti juba esimeses kohtumises võiduarve, kui Brno Basket alistati kindlalt 82:65 (29:20, 14:16, 22:11, 17:18).

17-aastane Kuusmaa pääeses võidumängus väljakule 7,5 minutiks ning eestlase arvele jäi selle ajaga 2 punkti (kahesed 1/3), üks ründelaud ja isiklik viga.

Üleplatimeesteks kerkisid Rooma kasuks 18 punkti visanud Nicola Giordano ja Benjamin Marchiaro. Brno parimana tõi Jakub Necas 13 silma ning hankis 9 lauapalli.

Kui Madridi Reali ootab homme ees kaks kohtumist, siis Kuusmaa koduklubi ootab see ees juba täna. Kell 20 algavas kohtumises minnakse vastamisi Zaragozaga, kes pidi hommikul peetud mängus tunnistama Istanbuli Anadolu Efesi eakaaslaste paremust.

 

scroll to top