fbpx
Close

Kalev/Cramo registreeris Tanel Kurbase meeskonda, kuid lepingut sõlmitud veel pole

-Tanel Kurbas | Foto: Lukáš Droppan

-Tanel Kurbas | Foto: Lukáš Droppan

OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliiga lehel ilmus neljapäeval pärastlõunal BC Kalev/Cramo korvpallimeeskonna nimekirja viimati Poola kõrgliigas pallinud eestlasest ääremängija Tanel Kurbase nimi. Cramo mänedžer Kaarel Sibul kinnitas Korvpall24.ee portaalile, et 30-aastane mängumees üles anti, kuid hetkel lepingut veel allkirjastatud pole.

“Tanel on meiega paar saalitrenni teinud,” kinnitas Sibul, kuid ütles, et 100% pole kindel, et Kurbasest Kalev/Cramo mängija saab. “Leping on meil veel tegemata, kuid pidime ta igaks juhuks ära registreerima, kuna täna kell 18 on viimane tärmin, et VTB litsentsi tema jaoks saada. Et see meil tükki küljest ei võta, siis läksime asjadest veidi ette, kuna läbirääkimised on veel pooleli.”

Sibula sõnul loodab ta, et mängijaga jõutakse kaubale kas juba neljapäeval või siis reede hommikul. “Kuna meil Janari Jõesaar on meil ainukesena number kolme peal, siis oleks meil teda vaja. Me ise võtsime temaga ühendust just selle mõttega, et oleks Jõesaarele backup olemas,” selgitas Cramo mänedžer olukorda.

Tiit Soku Korvpallikooli kasvandikust Kurbas sai oma meistriliiga tuleristsed Audentese meeskonnaga, misjärel mängis Dalkia/Nybiti ridades. Kalev/Cramoga liitus ta esmakordselt 2008. aastal ning tuli 2008/09 hooajal kohe nii Eesti karika- kui ka meistriliiga võitjaks.

Alates 2010. aastast veetis Kurbas viis hooaega Tartu Ülikooli meeskonnas, kus tema karjääri tipphetkeks oli 2015. aasta meistritiitel. Kurbas viskas viiemängulises finaalseerias Kalev/Cramo vastu keskmiselt 15,8 punkti ning pälvis finaalseeria parima mängija tiitli.

2016. aasta juulis teenis Kurbas oma esimese välislepingu, siirdudes mängima Rootsi meisterklubisse Södertälje Kingsi. Södertälje Kings 2016/17 hooajal tiitlit kaitsta ei suutnud ning lõpetas teise kohaga. Rootsis kogus Kurbas keskmiselt 9,9 punkti, 2,9 lauapalli ja 1,5 korvisöötu mängus.

Eelmisel hooajal mängis Kurbas Slovakkia klubi Levice Patrioti ridades ja tuli tänavu maikuus riigi meistriks. Slovakkias jäi eestlase arvele keskmiselt 10,5 punkti, 2,6 lauapalli ja 2,1 resultatiivset söötu.

Tänavu alustas Kurbas hooaega Poola meistriliigaklubis GTK Gliwice, kus aga erinevatel põhjustel talle võimalust ei antudki ja ajalukku jäid keskmised numbrid 9,3 minutit, 2,5 punkti, 1,2 korvisöötu ja 1 lauapall.

scroll to top