fbpx
Close

EELVAADE | Favoriidiseisuses Kalev/Cramo mängib Baltikumist mõjutatud Permiga

-Kristjan Kangur | Foto: Siim Semiskar

-Kristjan Kangur | Foto: Siim Semiskar

Kalev/Cramo korvpallimeeskond naaseb reedel VTB Ühisliigas paarinädalaselt mängupausilt, kui kohtub oma lähirivaali Permi Parmaga. Mäng algab Kalevi spordihallis kell 18.00. Otseülekannet saab vaadata nii Kanal12’st kui Postimees.ee’st.

Kui Kalev paikneb liigatabelis 3 võidu ja 5 kaotusega seitsmendal kohal, siis Parma on 2 võidu ja 5 kaotusega kaheteistkümnendal positsioonil. Permi seniste mängude põhjal ei maksa aga põhjapanevaid järeldusi teha, sest viiest kaotusest neli on tulnud liiga tippude Moskva oblasti Himki, Moskva CSKA, Peterburi Zeniidi ja Krasnodari Lokomotiiv-Kubani vastu. Mängudes omasugustega on teenitud aga kaks võitu (80:76 Riia VEF-i ja 92:83 Minski Tsmoki üle) ja üks kaotus (78:83 Krasnojarski Jenisseile).

Sarnaselt mitmetele teistele Ühisliiga klubidele on Parma vahetanud kahe hooaja vahel välja kõik leegionärid. Uutest meestest on kõige säravamalt hooaega alustanud USA valgenahaline tagamängija Kodi Justice, kes eelnevad neli hooaega mängis teisel pool ookeani üliõpilaskorvpalli. Suurepärase kaugviskajana tuntud Justice on olnud seni Permi selgelt suurim skooritegija keskmiselt 14 punktiga mängus. Tugeva märgi on Permis maha jätnud ka kevadel koos Rauno Nurgeriga Wichita State’i ülikooli eest mängimise lõpetanud ääremängija Rashard Kelly, kes on kogunud keskmiselt 10 punkti ja 8 lauapalli.

Permis on küllalt palju ka Balti verd, sest teist hooaega meeskonda juhendava lätlase Nikolajs Mazursi kõrval esindavad Vene klubi ka 36-aastane Janis Blums ja 26-aastane Eigirdas Zukauskas. Nii lätlane kui leedukas on kogunud seni keskmiselt 9 punkti mängu kohta.

Kalev ja Parma on Ühisliigas omavahel mänginud neljal korral. Kui tunamullu oli mõlemas mängus parem Kalev, siis mullu Parma.

Kalev peab detsembris Ühisliigas kokku neli mängu. Pärast reedet ootavad meid ees võõrsilmängud Astana (16.12) ja Krasnojarski Jenisseiga (22.12) ning aastalõpu kodumäng Moskva CSKA-ga (30.12).

Optibeti spordiennustuses on favoriidiks koduväljakueelist nautiv Kalev/Cramo, kelle võidukoefitsiendiks on 1,51. Permi Parma võidu õigesti ennustamine tooks raha tagasi 2,46-kordselt.

Händikäpi võimalustest võiks välja tuua selle, et Cramo vähemalt 5-punktilisele võidule panustamine suurendaks koefitsienti 1,93 peale ning vähemalt 9-punktilise Eesti klubi võidule panustaja saaks selle täppimineku puhul raha tagasi 2,8-kordselt.

scroll to top