Paide alistas esiliigas Tallinna Kalevi, Maaülikool kerkis turniiritabelis teiseks

-Rauno Nurklik | Foto: Siim Semiskar

Saku I liigas peeti neljapäeval kaks mängu. Paide Viking Window (3-5) oli üllatuslikult parem KA Tallinna Kalev/TLÜ-st (7-1) 72:63 (20:12, 13:23, 21:10, 18:18), Eesti Maaülikool/Limitex autoklaasid (6-2) sai 84:77 (23:19, 24:18, 18:21, 19:19) võidu G4S Noorteliiga (4-3) üle.

Kodus mänginud Paide alustas mängu 8:0 spurdiga ning võitis avaveerandi 20:12. Teises setis hakkasid külaliste visked tabama ning poolaja võitis Tallinna Kalev 35:33. Kolmanda neljandiku viimase minutiga viskas kodumeeskond 7 vastuseta punkti ja läks otsustavale vaatusele vastu 9-punktilises eduseisus. Viis minutit enne kohtumise lõppu juhtis Paide 63:50, seejärel jõudsid kalevlased Daniel Beilinsoni ja Kiur-Thomas Vehmaneni vedamisel kolme punkti kaugusele (61:64). Viimastel minutitel eksisid külalised aga kõigil seitsmel kolmeseüritusel ning väljakuperemehed kindlustasid vabavisetega senise hooaja magusaima võidu. Kumbki meeskond ei visanud hästi kaugelt (Paide 21% vs Kalev 24%) ega vabaviskejoonelt (Paide 58% vs Kalev 48%), lisaks kogunes kodumeeskonnale lausa 23 pallikaotust.

Paide resultatiivseim oli Rauno Nurklik 19 punktiga. Karl-Kristjan Vaab lisas 14 silma ja 9 lauapalli, Sass Karemäe vastavad numbrid olid 13 ja 8. Siim Kams tõi 13 lauapalli kõrvale 5 punkti ning jagas 5 söötu.

Tallinna Kalevit hoidis vee peal üleplatsimeheks tõusnud Kiur-Thomas Vehmaneni 26 punkti ja 5 lauapalli. Daniel Beilinsoni arvele jäi 14 silma. Erik Luts ja Ilja Stankevits tõid võrdselt 8 punkti ja 8 lauapalli. Kalevlaste liider Kiur Akenpärg (19,1 punkti mängus) jäi 19 mänguminutiga üllatuslikult nulli peale (visked väljakult 0/8).

Tartus toimunud mängus hoidis Maaülikool avaveerandist alates kerget initsiatiivi. Teisel veerandajal kärises vahe hetkeks 16-punktiliseks (40:24), kuid poolajale mindi kodumeeskonna 47:37 eduseisus. Pikemalt vaheajalt naastes mängupilt ei muutunud ning tartlased hoidsid 5-10 punktilist vahet. Otsustaval neljandikul oli väljakuperemeestel igale G4S korvile vastus olemas ning külalisi ohtlikult lähedale ei lastud. Statistikast jääb silma Maaülikooli paremus kahepunktivisetes (27/48 ehk 56% vs 20/40 ehk 50%) ja ründelauas (14:9).

Jaagup Russak oli võitjate tulemuslikem 16 punkti, 5 söödu ja 5 vaheltlõikega. Gert Kaldmäe arvele jäi kaksikduubel – 15 silma ja 10 lauapalli. Võrdselt 12 punkti tõid Ott Toomsalu, Kaupo Altsaar ja Jan Samuel Vogelainen. Ott Sellis jõudis 11 punkti ja 6 lauapalliga samuti kahekohalise punktiskoorini.

G4S Noorteliiga liidriks tõusis Karl-Kristjan Karpin 18 punkti ja 11 lauapalliga. Ran Andre Pehka lisas 15 silma, 7 lauapalli ja 4 söötu. Oliver Suurorg (5 lauapalli, 5 söötu) ja Jaan-Erik Lepp viskasid mõlemad 14 punkti.