fbpx
Close

Johanna-Eliise Teder: San Franciscos oodatakse mind kooli lõpetava põhimängujuhi asemele

-Johanna-Eliise Teder | Foto: Siim Semiskar

-Johanna-Eliise Teder | Foto: Siim Semiskar

Novembri teises pooles tuli uudis, et Audentese Spordigümnaasiumis õppiv ning juba ka Eesti rahvuskoondises debüüdi teinud 18-aastane tagamängija Johanna-Eliise Teder allkirjastas lepingu San Francisco ülikooliga ning hakkab järgmisel hooajal mängima sealses kolledžiliigas NCAA.

Korvpall24.ee uuris Tederilt tagamaade kohta, kuidas selle kokkuleppeni jõuti ning mida ta nüüd juba vähem kui aasta pärast algavalt USA kogemuselt ootab ja loodab.

Kas Sul oli laual pakkumisi ka teistest ülikoolidest ning kuidas langes lõpuks otsus San Francisco kasuks?

Otsuse tegin pigem tiimi ja treenerite järgi, mitte niiväga kooli silmas pidades. See aasta liitus San Francisco naiskonnaga koguni kaheksa uut mängijat, naiskond on üpriski noor ning neist seitse mängijat on Euroopast. Seetõttu suudan ennast nende seas ette kujutada. Sain külaskäigul tulevaste tiimikaaslastega palju aega veeta ning see andis otsuse langetamisele palju juurde.

Mida tead oma tulevasest ülikoolist ja nende korvpallinaiskonnast?

Ülikoolilinnak on suhteliselt väike ja minumeelest asub see linnas mõnusa koha peal. Õpilasi pole liialt palju ning õhkkond tundus koheselt väga positiivne. Treenerid on naiskonda valinud enamuses mängijaid Euroopast. Tean neist hästi soomlannat ja lätlannat, kelle vastu olen väikesest peale mänginud. Lisaks sellele on mul olnud võimalus mängida EM-il poolatari vastu. Põnev, kui ees on juba tuttavaid. Üldiselt on võistkond suhteliselt lühike, et mängida kiiret mängu. Kevadel lõpetab tiimi põhimängujuht ning mind oodatakse tema kohale.

-Johanna-Eliise Teder | Foto: Siim Semiskar

Mis eriala ülikoolis õppima hakkad ning kas esikohale saab sinu jaoks õppimine või korvpall?

Põhirõhk on korvpallil, aga midagi tuleb ka koolis valida. Hetkel veel ei oska öelda, mida tahaksin õppida, aga õnneks ei pea esimesel aastal kohe eriala valima.

Kui palju oled seni pidanud erinevale paberimajandusele kulutama või seisab see kõik veel alles ees?

Siiani olen ainult lepingu teinud, seega kõik ülejäänu ootab veel ees.

Kui palju oled infot ja nõu küsinud USA ülikoolides mänginud naiste käest või näiteks praegu USA-s olevate endiste Audentese poiste käest?

Kui olen huvi üles näidanud, on naised meelsasti rääkinud oma kogemustest. Saan hästi läbi nii Kadri-Ann Lassi kui Jane Svilbergiga, kes on ülikoolielust mulle palju rääkinud. Lisaks kohapeal sain rääkida Taavi Jurkatammega (mängib teist hooaega San Francisco meeste tiimis – toim.), et millised on tema muljed ja kas elu on päriselt nii nagu räägitakse.

Mis Jurkatamm vastas, kas elu San Francisco ülikoolis on siis selline nagu reklaamitakse?

Küsisin spetsiaalset, kas on kooli kohta midagi negatiivset öelda, aga ta ei osanud midagi välja tuua. Pigem on kõik hästi. Taustajõud on aktiivsed ja tiimikaaslased toredad. Ütles, et seal koolis on sport tähtsal kohal.

Kas nüüd on viimast keskkooliaastat Audenteses käia kergem või raskem? Kas pinged on ülikooliotsuse tegemisega maas või vastupidi on sees ärevus, et tahaks juba ülikoolikarjääri alustada?

Muidugi mingisugune pingelangus on, aga kõigepealt tuleb Eestis asjad korralikult ära teha. Võtan Audentesest maksimumi ja eesmärk on gümnaasium edukalt lõpetada. Ärevust veel ei ole, aga aeg läheb nii kiirelt, et küll varsti seda tunda saan.

Kas valmistud nüüd selle vahepealse aja kuni USA-sse minekuni ka korvpallialaselt kuidagi spetsiaalselt?

Ma arvan, et areneda tuleb mitmekülgselt ning tähtis on lihtsalt järjepidevus. Olen valmis endaga tööd tegema ja selleks on spordikoolis suurepärane võimalus.

-Johanna-Eliise Teder | Foto: Siim Semiskar
scroll to top