fbpx
Close

Tuleristsed saanud Johanna-Eliise Teder: koondisesse pääs näitab, et teen õiget asja

Avatar
-Johanna-Eliise Teder | Foto: Siim Semiskar

Eesti naiste korvpallikoondis oli augusti keskel laagris Paides, kus tehti trenni ning mängiti ka kaks kontrollmatši Soome koondisega. Kuigi mõlemad kohtumised kaotati, vastavalt 59:76 ja 49:59, siis positiivne oli see, et paljud noortekoondislased said ennast proovile panna järgmisel tasemel. Tagaliinis sai võimaluse ennast tõestada U18 koondislane Johanna Eliise Teder, kes pakutud võimaluse ka hästi ära kasutas.

18-aastane ja 175 cm pikkune tagamängija kogus avamängus 30 minutiga 11 punkti, 4 lauapalli, 3 resultatiivset söötu ja 3 vaheltlõiget ning teises matšis sai kirja 29,5 minutit, 2 punkti, 6 korvisöötu, 2 lauapalli ja 3 vaheltlõiget.

Teder sõnas Korvpall24.ee portaalile antud intervjuus, et koondisekutse on tema jaoks väga oluline verstapost ning ta loodab nüüdsest ka edaspidi naiskonna kandidaatide hulka mahtuda. Samas tunnistab neiu, et naiste tasemel on veel palju õppida, kuna mäng on kiirem ja jõulisem. Sellest annab märku ka Soome vastu kahes mängus kokku tehtud 10 pallikaotust, mis küll peatreener Janne Schasmini sõnul võib kirjutada naiskonna vähese kokkumängu arvele.

Enda tuleviku kohta ütles Teder, et pärast Audenteses keskkooli lõpetamist on plaanis jätkata karjääri USA-s.

Mida tähendas Sulle kutse naiste koondise suvisesse laagrisse ning kas oskasid seda ka oodata?

Ootasin kutset kaua. Oleksin ka talvistes tegemistes tahtnud kaasa lüüa, kuid jäin vigastuse tõttu välja. See-eest tegi nüüd kutse saamine veelgi rohkem rõõmu. Naistekoondis tähendab mulle palju – näitab, et teen õiget asja.

Koondises oli palju debütante ja Sinu eakaaslasi, kuid kas see laager ja need mängud erinesid kuidagi Sinu senistest kogemustest noortekoondistes?

Vanematel mängijatel on palju kogemust ning meie nooremate jaoks on põnev treenida mängijatega, keda oleme väikesest peale jälginud. Naistekoondise treeningud on võrreldes noorte omaga palju jõulisemad ja kiiremad. Kõva konkurents paneb ennastki rohkem pingutama.

Said kahes mängus Soome vastu korralikult mänguaega ning pidid kandma üsna olulist rolli. Kuidas enda hinnangul hakkama said?

Alguses oli veider mõelda, et kuidas ma hakkan endast vanemaid ja kogenumaid väljakul juhendama, kuid teadsin, et see on minu kui mängujuhi töö ja sain sellest mõttest üle. Tundsin ennast julgelt. Juba treeningutel sain julgustust peatreenerilt ja tiimikaaslastelt. Nii ka mängudes. Mänguminutid tulid mulle endalegi üllatusena. Samas arusaadav, sest paar meie tagamängijat olid vigastusega eemal. Oma esituste üldpildiga võin vast rahule jääda, kuid kindlasti jäävad mõned olukorrad kripeldama. On millest õppida.

Kas loodad koondisekutse saada ka novembris, kui peetakse mängud Valgevene ja Poolaga?

Peatreener Janne Schasmini sõnul sain tublisti hakkama ning loodan, et antakse võimalus novembriski kaasa lüüa. Teadmine, et enamus koondisekaaslasi on nende vastastega mänginud, aga mina ei ole, teeb asja veelgi huvitavamaks.

Millised on Sinu tulevikuplaanid korvpallis? Saan aru, et üks aasta on veel keskkoolis käia, aga mis siis edasi?

Jah, ees on veel 12. klass Audenteses. Kuna spordikooli süsteem mulle meeldib, plaanin pärast keskkooli karjääri jätkata USA-s.

Kas USA suunal tegevus juba käib? Kui kaugel sellega oled?

Olen suhelnud mõne kooliga ja tundub potentsiaali olevat.

Oled Sa küsinud nõu ka eestlannadelt, kes juba Ameerikas mängimas käinud või hetkel seal?

Jah, uurinud olen palju. Naistekoondises sain oma küsimustele vastuseid Kadri-Ann Lassilt, Jane Svilbergilt ja Ege-Ly Viirmaalt. Üldiselt, kes USA-s käinud, need aitavad meelsasti, näiteks veel ka Kati Rausberg ja Viive-Kai Rebane.

scroll to top
Inline
Inline