fbpx
Close

Janne Schasmin noorest koondisest: suurest tahtmisest tingitud rapsimist oli alguses palju

-Janne Schasmin ja Eesti naiste korvpallikoondis | Foto: Siim Semiskar

-Janne Schasmin ja Eesti naiste korvpallikoondis | Foto: Siim Semiskar

Eesti naiste korvpallikoondis kogunes sel nädalal Paidesse treeninglaagrisse ning mängis ka kaks kontrollkohtumist Soome vastu. Esimeses matšis kaotati põhjanaabritele 59:76 ning teises mängus jäädi alla 49:59.

Korvpall24.ee oli Paides kohal avamängul ning tegime ka intervjuu peatreeneri Janne Schasminiga, kellega rääkisime avamängus välja tulnud probleemidest, koondise noorest east ning USA ülikoolist koondisele appi tulnud Kadri-Ann Lassist.

Kordame igaks juhuks veel üle, et intervjuu on tehtud enne esimest Eesti – Soome mängu.

Esimesena jääb vist silma 26 pallikaotust ja üks tabatud kolmepunktivise kümnest?

Kõik need pallikaotused ja rabistamised on arusaadavad. Naistel saalitrennid alles algasid. Viskame oma visked ära ja kohati kaitses isegi selle kolme päeva pealt oli hästi. Aga soomlannad viskasid meie saalis paremini kui me ise. Oleme nooremaks läinud ja otsuste vastuvõtmisel jäime hätta. Nad said lihtsaid korve ja teisel veerandil see vahe tuligi.

Mulle meeldis, et U18 mängijad võtsid vahepeal õigustatult ohjad üle. Johannal (Johanna-Eliise Teder – toim.) oli küll kuus pallikaotust, kuid eks see tuli selle pealt, et mänguminuteid kogunes palju.

Toonitasid, et Sul on praegu väga noor naiskond. Kuidas on töötada sellise võistkonnaga, kelle silm ilmselt särab tavapärasest veel rohkem?

Esimene treeningpäev oligi selline, et seda tahtmist ja rapsimist oli palju. Mitmeid asju annab parandada, aga seda ei saa nii kiiresti teha ja ei taha neilt sära ära võtta. Tööd on sedavõrd rohkem, et saada neid enesekindlamaks ja mängujoonisest kinni pidama. Samas, ei saa palju ette heita. Eesti naiste korvpall vaevleb palju selles, et pole viskajaid või neid, kes võtaks mängu enda peale. Kui hakkame tegema väljakul paremaid otsuseid, siis ma arvan, et kõik läheb hästi. Seda näitasid ka U18 koondise mängijaid, kes nüüd naiste sekka pääsesid. Loomulikult oli vaja anda kõigile ka mänguaega. Kuna meil neli väikest otsustasid ühel ajal vigastusega väljas olla, siis noored tagamängijaid said suurema koormuse.

Kadri-Ann Lassi pole Eestis aastaid mängimas nähtud. Kui palju Sina olid teda näinud ja mis mulje ta Sulle trennides on nüüd jätnud?

Mul oli aastaid tagasi võimalus olla üks aasta tema vanusegrupis U16 koondise treener. Tema professionaalsus, külm rahu ja teadmine, mida teha, aitas palju. Kadri-Annile on ilmselt harjumatu tulla suvel Eestisse ja mängida.

Teised meie mängijad ei oska veel näha sellist pikka korvi all. Seda peame veel harjutama, kuid koduses liigas meil pole sellise kaliibriga mängijat. See on ka põhjus, miks tahame, et meie naised läheksid välismaale. Nii oleksime paremini komplekteeritud.

Rõhutan siin, et Kadri-Ann on esimene eestlanna, kes on avalikult välja käinud, et tema eesmärk on saada naiste NBA-sse. Seda pole varem julgenud vist keegi öelda. Merka (Merike Anderson – toim.) vist on kunagi ka seda öelnud. Lass on võtnud eesmärgiks sel suvel endaga tööd teha. Kindlasti on raske oma keha ja vaimuga tegeleda pärast sellist intensiivset hooaega Ameerikas. Peame aru saama, et ta polegi hetkel tippvormis.

Ka koduse liiga mängijatelt peab tulema platsil paremaid otsuseid ja paremaid teadmisi professionaalsuse suunas. Tänases koondises on meil lõpuks ka mingisugune konkurents. Kui sa tuled väljakule nii nagu tulid mõned mängijaid esimeses Soome mängus, siis sa rohkem mänguminuteid ei saa. Praegu saime veel proovida ja kõigile võimaluse anda. Meie väärtused, mis kokku leppisime nüüd ja praegu – sa pead selle ära kasutama.

scroll to top