fbpx
Close

INTERVJUU | Iga oma mängu analüüsiv Oleksandr Kovliar Hispaania kõrgliigast, Tallinna igatsusest ning Kalev/Cramost

-Oleksandr Kovliar | Foto: OBRADOIRO CAB/X

BC Kalev/Cramos näidatud head etteasted viisid 21-aastase Oleksandr Kovliari eelmisel sügisel Hispaania meistriliigas pallivasse Obradoiro meeskonda. Talendikas ukrainlane jättis seljataha enam kui aastapikkuse aja Eestis, mille jooksul jõudis ta kanda nii Tartu Ülikool Maks & Mooritsa kui ka BC Kalev/Cramo särki ning tõusta Eesti-Läti liiga põhitegijate sekka. Korvpall24.ee portaal uuris Ukraina mängumehelt, kuidas tal Hispaania liigaga kohanemine on läinud ja kui rahule on ta oma mänguga jäänud. 

2022. aasta kevadel Ukrainast Eesti-Läti liigasse mängima tulnud 191 cm pikkune Kovliar suutis end kiirelt pildile mängida. Tartu Ülikoolist tuule tiibadesse saanud mängumees jätkas karjääri BC Kalev/Cramos, kus möödunud hooajal jäi tema arvele Eesti-Läti liigas 24 minutiga 12,6 punkti, 3 laupalli ja 4,5 korvisöötu. Käesolevat hooaega alustas ukrainlane Eesti klubis veel võimsamalt. See tõi lauale pakkumise Hispaania meistriliigast, mille Ukraina mängumees otsustas vastu võtta. Obradoiros on 21-aastane mängija visanud 14 kohtumises keskmiselt 17 minutiga 6,5 punkti, võtnud 1,7 lauapalli ja jaganud 2,5 resultatiivset söötu.

Rääkisime Kovliariga sellest, kuidas tal Obradoiros läheb, millise mulje on jätnud Hispaania meistriliiga ja missugune on tema roll uues koduklubis. Samuti uurisime, kui rahule on ta enda etteastetega jäänud ja kuidas on ta Hispaanias mängijana edasi arenenud. Lisaks tegime juttu Ukraina koondisest ning seal tehtud headest mängudest. Samuti saime teada, miks ta viimastel aegadel väljakult eemal on olnud, kellega ta Kalev/Cramost veel ühendust hoiab, kui aktiivselt jälgib Eesti-Läti liigat, mida ta Eesti puhul igatseb ning kas tema järgmise hooaja mängupaik on juba kindel.

scroll to top