Teder tegi hea mängu, kuid Washington State langes NCAA turniiril konkurentsist

-Johanna-Eliise Teder | Foto: Washington State Women's Hoops Facebook

-Johanna-Eliise Teder | Foto: Washington State Women’s Hoops Facebook

Johanna Eliise Tederi kodunaiskond Washington State Cougars langes USA üliõpilasliiga NCAA finaalturniiril konkurentsist, kui kaotas esimeses ringis South Florida Bullsile 53:57.

Kolmanda veerandi järel oli seis viigis 45:45 ja võitja selgus alles lõpuminutitel.

Kaotajate algviisikusse kuulunud Teder sai mänguaega 32 minutit, mille jooksul viskas naiskonna paremuselt teise korvikütina 16 punkti (kahesed 2/2, kolmesed 4/9), hankis kuus lauapalli ja tegi kaks vaheltlõiget. Lisaks patustas Teder nelja isikliku veaga.

Eestlannast rohkem punkte viskas Washington State’i poolel vaid uusmeremaalanna Charlisse Leger-Walker, kelle arvele kogunes 18 silma. Võitjate poolelt vastas kreeklanna Elena Tsineke samuti 18 punktiga.

NCAA tippnaiskondade sekka kuuluv South Florida on sel hooajal võitnud 19 ja kaotanud vaid kolm kohtumist. USA Today ja Associated Pressi jooksvates edetabelites asub South Florida vastavalt 18. ja 19. kohal.

Washington State lõpetas NCAA käesoleva hooaja 12 võidu ja 12 kaotusega. Teder kuulus kõigis 24 kohtumises algviisikusse ning kogus keskmiselt 28,3 minuti jooksul 7,1 punkti, 2,5 lauapalli ja 1,7 korvisöötu.