fbpx
Close

USA-s positsiooni vahetanud Johanna Eliise Teder: olen oma suhtumist palju muutnud

-Johanna-Eliise Teder | Foto: Washington State Women's Hoops Facebook

Eesti naiste koondise 21-aastane tagamängija Johanna Eliise Teder tegi eelmisel hooajal läbilöögi USA kolledžiliigas NCAA, kui aitas oma kodunaiskonna Washington State Cougarsi finaalturniirile. Kuigi esimeses ringis tuli vastu võtta napp neljapunktiline kaotus, siis saadi march madness’i hõng ninna ning eestlanna sõnul tahetakse nüüd mullust tulemust korrata.

Tederi USA karjäär on kestnud küll vaid paar hooaega, kuid see on olnud väga kirev. 2018. aasta sügisel tuli info, et alates hooajast 2019/20 hakkab Teder mängima San Francisco ülikoolis. Nii aga ei läinud ning USA-sse siirdunud tartlanna alustas ookeani taga karjääri hoopiski madalamal tasemel ehk NCJAA liigas South Plains College’i naiskonnas.

Väga võimas hooaeg, mis koroonaviiruse tõttu jäi küll lõpetamata, tõstis Tederi paljude NCAA koolide huviorbiiti ning eelmist hooaega alustas neiu juba Washington State’is. NCAA finaalturniirile jõudmisega päädinud hooajal olid Tederi keskmised näitajad 24 kohtumisega 28,3 minutit, 7,1 punkti, 2,5 lauapalli ja 1,7 korvisöötu. Seejuures alustas eestlanna kõik mängud algrivistuses.

scroll to top