fbpx
Close

Kaks noort Eesti korvpallikoondislast pälvisid riikliku spordistipendiumi

-Märt Rosenthal | Foto: Siim Semiskar

-Märt Rosenthal | Foto: Siim Semiskar

2021. aasta esimesel poolaastal jagas Kultuuriministeerium riiklikke spordistipendiume 68 sportlasele kokku 57 120 euro eest. Teiste seas teenisid stipendiumi ka korvpallurid Märt Rosenthal ja Johanna Eliise Teder.

Rosenthal, kes esindab klubikorvpallis Pärnu Sadama esindusmeeskonna värve, kerkis käesoleva hooaja heade esitustega ka rahvuskoondise peatreeneri Jukka Toijala valikusse ning esindas edukalt Eestit 2022. aasta Euroopa meistrivõistluste valiksarja viimases aknas. Rosenthal näitas koondise ridades külma närvi ja tabas otsustavas mängus Põhja-Makedoonia vastu kaks tähtsat kaugviset. Paf Eesti-Läti korvpalliigas on 22-aastane tagamängija tänavu keskmiselt kogunud 9 silma, 5 lauapalli ja 4 resultatiivset söötu. Korvpalli meistriliigas on tema näitajad 10 punkti, 4 lauapalli ja 4 korvisöötu mängu kohta, kirjutab Basket.ee.

Johanna Eliise Teder mängib korvpalli Ameerika Ühendriikide üliõpilasliiga NCAA kõrgeimas divisjonis, Washington State Cougarsi naiskonnas. Keskmiselt on eestlanna tänavu kogunud 7,1 punktit ja 2,5 lauapalli. Teder ja Washington State jõudsid sel hooajal ka NCAA finaalturniirile ehk riigi 64 parima võistkonna sekka, kuid kaotasid paraku avaringis South Florida Bullsile 53:57. Teder kuulub ka Eesti naiste rahvuskoondisse.

Spordistipendium on sportlike tipptulemuste stimuleerimiseks mõeldud riiklik toetus, mida Kultuuriministeerium eraldab kaks korda aastas. Stipendiumi määramisel arvestati eelkõige olümpiaalade rahvusvahelistel tiitli- ja suurvõistlustel saavutatud tulemusi, vastava spordialaliidu seisukohti ning sportlase professionaalset suhtumist püstitatud eesmärkide realiseerimisse.

scroll to top