fbpx
Close

18-aastane Eesti koondise tagamängija jätkab uuel hooajal karjääri USA-s

-Johanna-Eliise Teder | Foto: Siim Semiskar

-Johanna-Eliise Teder | Foto: Siim Semiskar

USA üliõpilasliigas NCAA mängiv San Francisco ülikool teatas teisipäeval, et järgmisel hooajal liitub nendega 18-aastane eestlannast tagamängija Johanna-Eliise Teder.

Tartust pärit neiu on viimased aastad õppinud Audentese Spordigümnaasiumis ning esindanud G4S Noorteliiga naiskonda. Tänavu on ta senistes mängudes kogunud keskmiselt 5,6 punkti, 4,4 korvisöötu, 4 lauapalli ja 1,4 vaheltlõiget. Mullu olid tema numbrid 8,8 punkti, 5,5 söötu, 3,8 lauapalli ja koguni 4,7 vaheltlõiget.

Laupäeval pääses tagamängija algrivistuses väljakule ka Eesti naiskonna EM-valikmängus Valgevene vastu, kus 21 minutiga viskas 4 punkti ja jagas 4 korvisöötu.

Suve lõpus ütles Teder intervjuus Korvpall24.ee portaalile kindlalt, et tema eesmärk on karjääri jätkata USA-s.

San Francisco Donsi naistevõistkonna peatreener Molly Goodenbour kommenteeris ülikooli kodulehel eestlanna lisandumist: “Me oleme rõõmsad, et Johanna meiega liitub. Ta toob meie kooli endaga kaasa sitkust, liidriomadusi ja tugevat tööeetikat ning ootame juba väga, et saaksime temaga meie koolis tööle hakata.”

SFU naiskond on seejuures väga rahvusvaheline, kui nimekirjast leiab üheksa välispallurit seitsmest erinevast riigist. Meie naabritest on San Franciscos esindatud Soome (Kia Vaalavirta) ja Läti (Marianna Klavina), teistest Euroopa riikidest veel ka Horvaatia, Taani, Rootsi ja Poola.

San Francisco meeste tiimis mängib teatavasti Taavi Jurkatamm, kes siirdus USA-sse samuti Audentese Spordigümnaasiumist.

scroll to top