Eesti naiskond pidi aasta viimases kodumängus leppima suure kaotusega

-Annika Köster | Foto: Siim Semiskar

Eesti naiste rahvuskoondis sai 2019. aasta Euroopa meistrivõistluste valiksarjas viienda järjestikuse kaotuse, kui laupäeval jäädi aasta viimases kodumängus 63:113 alla Valgevene naiskonnale.

TalTechi spordihoones peetud kohtumise esimesed minutid möödusid tasavägiselt ja viie minuti järel olid eestlannad veel 13:12 eduseisus. Seejärel tegid valgevenelannad avaveerandi lõpuni 21:2 spurdi ning haarasid 18-punktilise eduseisu. Teisel veerandil toimis Eesti mäng paremini ja 17. mänguminutil tõi Annika Kösteri kahepunktivise eestlannad 14 silma kaugusele (35:49). Perioodi lõpp kuulus paraku taaskord külalistele ning poolajale minnes oli seis 41:61.

Kolmandal perioodil jätkas Valgevene vahe kasvatamist ja viimasele veerandile minnes olid eestlannad juba 35-punktilises kaotusseisus. Viimased kümme minutit olid Valgevene jaoks vaid vormistamise küsimus ning lõpuvile kõlades näitas tabloo 63:113.

Eesti koondise resultatiivseim oli kaksikduublini jõudnud Annika Köster, kes viskas 17 punkti ja võttis 10 lauapalli. Naiskonna kapten Mailis Pokk sai kirja 16 silma, 3 lauapalli ning 3 korvisöötu. Rosemary Rits ja Kati Rausberg lisasid vastavalt 10 ja 9 punkti.

Valgevene poolel tõi Viktoria Hasper kohtumise parimana 25 punkti ning 10 lauapalli. Anastassia Veramejenka lisas 19 ja USA päritolu WNBA mängija Alexandria Bentley 18 silma.

Eesti peab oma alagrupi viimase kohtumise kolmapäeval, 21. novembril, kui võõrsil minnakse vastamisi Poola naiskonnaga.