fbpx
Close

EELVAADE | Kalev/Cramo jätkab idaliigat sisetüli keerises oleva superklubi vastu

-Janari Jõesaar | Foto: Hendrik Osula, Kalev/Cramo

-Janari Jõesaar | Foto: Hendrik Osula, Kalev/Cramo

BC Kalev/Cramo korvpalliklubi peab pühapäeval oma viimase VTB Ühisliiga mängu enne pikemat pausi, kui kohtub võõrsil kevadise pronksiklubi Peterburi Zeniidiga. Kell 17.00 algavast mängust teeb otseülekande Kanal12

Kalevi järjestikused võidud Krasnodari Lokomotiiv-Kubani ja Zielona Gora üle tähendavad seda, et Eesti esindusklubi on kerkinud 3 võidu ja 4 kaotusega ülitihedas tabelis seitsmendale kohale. Liidripositsiooni jagavad seitsme vooru järel täiseduga jätkavad Moskva CSKA ja Moskva oblasti Himki, Zeniit paikneb 3 võidu ja 2 kaotusega neljandal positsioonil.

Vassili Karasjov alustas oma viiendat hooaega Zeniidi peatreenerina kahe kaotusega, jäädes esmalt 64:96 alla Krasnodarile ja seejärel ka 91:93 Astanale. Viimatistes kohtumistes on meeskond noppinud aga kolm kindlat võitu Riia VEF-i (86:77), Krasnojarski Jenissei (116:81) ja Permi Parma (84:76) üle.

Zeniidi eelmise hooaja seitsmest leegionärist lahkusid kuus (kõik ameeriklased), alles jäi vaid serblane Marko Simonovic. Peterburi tänavusest seitsmest leegionärist tuntuim on maailma skaalal kahtlemata Brandon Jennings, kes saabus Venemaale pärast üheksat hooaega NBA-s. Kunagise superlootuse karjääri tipphetkeks jäi hooaeg 2011-2012, kui tagamängija viskas Milwaukee Bucksi ridades keskmiselt 19 punkti mängus. Zeniidis on 28-aastane Jennings visanud seni keskmiselt 10 punkit mängus.

Zeniidi väärt täienduste hulka kuulub kahtlemata ka Iisraeli tagamängija Gal Mekel (30), kes on pika karjääri jooksul mänginud erinevates Euroopa tippklubides ja ka kaks hooaega NBA-s. Mullu Gran Canarias pallinud Mekel on kerkinud Zeniidis kiiresti keskseks mängijaks, seni on ta saanud kirja enim nii mänguminuteid (29), punkte (15) kui ka korvisööte (7).

Kalevi pühapäevasest vastasest rääkides ei tasu aga unustada ka peatreeneri poega Sergei Karasjovi, kes on jätkuvalt üks meeskonna liidreid. Paistab, et kõik meeskonna liikmed pole taolisest perekondlikust sidemest vaimustuses, sest pärast Zeniidi hiljutist EuroCupis saadud 75:71 võitu Belgradi Partizani üle kirjutas Jennings sotsiaalmeediasse (Instagram Story) järgmise tsitaadi: “Õppetund kogu eluks. Ära kunagi mine mängima meeskonda, kus isa juhendab poega. Mitte kunagi.” Karasjov viskas nimetatud mängus 21 ja Jennings vaid 8 punkti. Jennings kustutas postituse kohe, kui see avalikkuse ette jõudis, ja sai ka klubilt trahvi, ent meeskonna sisekliima osas näitas intsident ilmselt nii mõndagi.

Pärast Zeniidi-mängu ootab Kalevit idaliigas ees pikem paus, järgmine mäng peetakse alles pärast koondisepausi, 7. detsembril kodus Permi Parma vastu.

Optibeti spordiennustuses usutakse igatahes, et Zeniidi probleemid sisekliimaga vähemalt Kalev/Cramo vastu meeskonnale saatuslikuks ei saa ning Peterburi tiim on mängus seatud kindlaks favoriidiks – võidukoefitsient 1,08. Eesti klubi võidu korral saaks raha tagasi 6,97-kordselt.

Händikäpi pakkumisi uurides selgub, et Peterburi klubi koefitsiendi tõstaks üle kahe alles nende 16 punktiline võit. Sel hooajal juba kaks väärtuslikku võõrsilvõitu teeninud Cramosse uskujate jaoks võivad atraktiivsed panustamiskohad olla näiteks nende vähem kui 7-punktiline (3,10) või vähem kui 9-punktiline (2,51) kaotus.

scroll to top