fbpx
Close

Jurkatamme koduülikooli reedene mäng lükkus harvanähtaval põhjusel edasi

-San Francisco Dons | Foto: AFP/Scanpix

-San Francisco Dons | Foto: AFP/Scanpix

Taavi Jurkatamme ja San Francisco ülikooli reedeks kavandatud USA üliõpilasliiga NCAA kohtumine Arizona State’i vastu lükati edasi põhjusel, et Californias möllavate metsatulekahjude tõttu on piirkonna õhukvaliteet alla normide. Pühapäevane kohtumine LIU Brooklyni vastu küll toimub, kuid muudeti mängupaika.

Neljapäeva õhtul mõõdeti San Franciscos õhukvaliteedi indeksiks (Air Quality Index ehk AQI) üle 200, mis on väga kõrge näitaja. See tähendab, et kuuetasemelisel skaalal liiguti viiendale skaalale ehk raske reostuse tasemele. Viienda skaala õhureostus võib juba hakata ohustama ka tervete inimeste tervist, kuid südame- või kopsuhaigustega inimestel oleks risk väga suur.

San Francisco ülikool jättis viimastel päevadel ära ka kõikide spordivõistkondade välitreeningud. Kuna reedese suure mängu puhul oli oodata kokku suurt rahvahulka, siis otsustati mäng kõigi osalevate poolte huvides ära jätta.

San Francisco ja Arizona State’i esindajad otsivad koostöös mängu toimumiseks uut võimalust, kirjutab ülikooli korvpallimeeskonna koduleht. Pühapäeval toimuma pidanud kohtumine LIU Brooklyni vastu küll peetakse, kuid mängupaigaks on Cal State Monterey Bay, kus õhukvaliteedi tase ohutum.

Nii San Francisco Dons kui ka Arizona State Sun Devils on alustanud hooaega kolme võiduga, San Francisco on neist kaks teeninud just kodusaalis, Arizona State’i jaoks oleks see pidanud olema esimene välismäng.

21-aastane ja 206 cm pikkune eestlasest ääremängija on oma tiimi senises kolmes mängus kogunud keskmiselt 8,3 minutit, 0,7 punkti, 2,7 lauapalli ja 0,7 söötu.

scroll to top