Konontšuk ja Jaakson püsivad Tšehhi esiliigas võidulainel

-Artur Konontšuk | Foto: Siim Semiskar

Tšehhi esiliigas on head minekut näitamas Eesti noormängijate Mark-Andreas Jaaksoni ja Artur Konontšuki koduklubi Get Better Academy Europe. Võidetud on järjest viimased kolm liigamängu, viimati alistati reedel toimunud kohtumises Sokol Pražsky meeskond 81:74 (28:16, 20:18, 13:19, 20:21).

Koduväljakul mänginud GBA alustas mängu selgelt paremini, juhtides avaveerandi lõpuks juba 12-punktiga, poolajale mindi kodumeeskonna 14-punktilises eduseisus. Külalistest selgelt paremat viskekindlust näidanud GBA tabas väljakult 57% (27/47) visetest, vastaste 38% (24/62) vastu, tasuks 7-punktiline võit.

Artur Konontšuk viskas 12 minutiga 4 punkti (kahesed 2/2, kolmesed 0/1), noppis 3 lauapalli ja tegi ühe pallikaotuse. Samuti 12 minutit mänguaega saanud Mark-Andreas Jaakson viskas 2 punkti (kahesed 1/1), korjas ühe lauapalli, tegi ühe pallikaotuse ja kaks isiklikku viga. GBA parimana tõi Seikou Sisoho Jawar 21 punkti, külalismeeskonna resulatiivseim oli Michael Hartig 23 punktiga.

Viie kaotuse kõrvale neljanda võidu teeninud GBA hoiab Tšehhi esiliigas 6. kohta, järgmine kohtumine peetakse 23. novembril, kui sõidetakse külla Plzeni BK Loko-le.