Kolm eestlaste ülikooli lõpetasid põhihooaja, Tassilt taas kahekohaline punktisumma

-Matthias Tass | Foto: USA TODAY Sports/Scanpix

Täna varahommikul olid USA üliõpilasliiga NCAA kõrgeimas divisjonis võistlustules viis meeskonda, kus mängivad eestlased.

Matthias Tassi ja Leemet Böckleri kodumeeskond Saint Mary’s Gaels kaotas võõral väljakul BYU Cougarsile 51:65. Saint Mary’se jaoks oli tegemist põhihooaja viimase kohtumisega.

Algviisikusse kuulunud Tass sai mänguaega 36 minutit, mille jooksul viskas meeskonna paremuselt teise skooritegijana 12 punkti (kahesed 4/13, kolmesed 1/3, vabavisked 1/2), hankis kuus lauapalli, andis kaks resultatiivset söötu, blokeeris ühe vastaste pealeviske, kaotas korra palli ja tegi kaks isiklikku viga. Tegu oli viienda järjestikuse mänguga, kus ta on visanud kahekohalise punktisumma ehk vähemalt 10 silma. Böckler vigastuse tõttu kaasa ei teinud.

Saint Mary’s lõpetas põhiturniiri 13 võidu ja kaheksa kaotusega, lääneranniku konverentsis saadi neli võitu ja kuus kaotust. Juba järgmisel nädalal algab lääneranniku konverentsi finaalturniir.

Carlos Jürgensi meeskond Oral Roberts Golden Eagles alistas koduväljakul Western Illinois Leathernecksi 85:81. Oral Robertsi tähtmängija Max Abmas viskas koguni 41 punkti.

Algviisikus platsile jooksnud Jürgens mängis kokku 31 minutit, mille jooksul kogunes tema arvele viis punkti (kahesed 2/4, kolmesed 0/3, vabavisked 1/2), kolm lauapalli, kolm korvisöötu, kolm blokeeritud viset, üks pallikaotus ja kaks isiklikku viga.

Üks mäng enne põhihooaja lõppu on Oral Robertsil kirjas 12 võitu ja 10 kaotust. Oma konverentsis (Summit League) on nad kogunud üheksa võitu ja viis kaotust.

Taavi Jurkatamme kodumeeskond San Francisco sai kuuenda kaotuse järjest, kui võõrsil jäädi 69:76 alla Pacific Tigersile. Tegemist oli San Francisco põhihooaja viimase mänguga.

Kohtumist pingilt alustanud Jurkatamm mängis 25 minutit, kuid punktiarvet avada ei suutnud (kolmesed 0/3). Eestlase arvele jäi üks resultatiivne sööt, üks vaheltlõige, üks blokeeritud vise, üks pallikaotus ja kolm isiklikku viga.

San Francisco lõpetas lääneranniku konverentsis nelja võidu ja üheksa kaotusega, kokku teeniti põhihooajal aga 10 võitu ja 13 kaotust.

Kaotuse sai kirja ka Artur Konontšuki ja Mark-Andreas Jaaksoni meeskond Southern Miss Golden Eagles, kes jäi koduplatsil 66:73 alla Florida Atlantic Owlsile. Southern Missi jaoks oli tegu põhihooaja viimase mänguga.

Pingilt mängu sekkunud Konontšuk viie minutiga kätt valgeks ei saanud (kahesed 0/2, vabavisked 0/2). Tema arvele kogunes üks lauapall, üks vaheltlõige ja üks isiklik viga. Jaakson mänguaega ei teeninud.

Southern Miss võitis põhihooajal 24-st mängust kaheksa, sealhulgas USA konverentsis 17-st neli. USA konverentsi finaalturniir toimub 9.-13. märtsil.

Võistlustules oli ka Ran Andre Pehka kodumeeskond UC Davis Aggies, kes alistas lisaajal võõrsil toimunud kohtumises 68:66 Cal Poly Mustangsi. Eestlane platsile ei pääsenud.

kaheksa võitu ja kuus kaotust kogunud UC Davisel jääb põhihooaja lõpuni pidada veel kaks kohtumist. Oma konverentsis (Big West) on neil viis võitu ja kolm kaotust.