Maaülikool alistas teise liiga põnevusmängus Narva, Võrumaale koguni 69 punktiline võit

-Ants Vaks | Foto: Siim Semiskar

Saku II liigas peeti reedel kaks üsna erineva stsenaariumiga kohtumist. Võrumaa (2-1) alistas Valgamaa Kutseõppekeskuse (0-4) koguni 69 punktiga, Eesti Maaülikool/Ülenurme (1-2) võitis lisaajal BC Narva (0-2) meeskonda.

Valgas toimunud mängus lubasid külalised väljakuperemeestel mõlemal poolajal visata 25 punkti ning võtsid suure 119:50 (22:11, 31:14, 33:10, 33:15) võidu. Võrumaa tabas sealjuures kahepunktiviskeid 77%-lise täpsusega (37/48) ning teenis 32 vabaviset valgalaste 9 vastu.

Seitset mängijat kasutanud Võrumaa eest tõid Eiko Roosimaa (visked väljakult 11/13) ning Martin Kulberg 28 punkti. Fredi Parker lisas 20 silma ning 8 lauapalli, Andre Treial ja Kaidar Taal (9 lauapalli ja 4 söötu) viskasid kumbki 16 punkti.

Valgamaa eest sooritas järjekordse kaksikduubli Artjom Rogovoi, visates 18 punkti ja hankides 15 lauapalli. Erki Säks sai kirja 10 silma.

Tõeline thriller leidis aset Tartus, kus Eesti Maaülikool/Ülenurme võõrustas BC Narva meeskonda. Lisaajale läinud mängu võitis kodumeeskond 87:84 (16:20, 21:15, 20:26, 20:16, 10:7). Tasavägises mängus suutsid mõlemad meeskonnad võita kaks veerandaega ning 5:33 enne normaalaja lõppu näitas tabloo viiginumbreid 69:69. Narva jõudis järgneva kolme minutiga haarata 77:71 eduseisu ning hooaja esimene võit näis olevat käeulatuses. Sten Küüsmaa kolmene tõi tartlased viigist ühe viske kaugusele ning mängu kangelaseks tõusnud Ants Vaks tabaski 2 sekundit enne lõpuvilet mänguseisu viigistanud kaugviske. Lisaajal juhtisid külalised 2:38 enne lõppu veel 84:81, kuid tegid järgnevatel rünnakutel kolm möödaviset ning kaks pallikaotust. Ants Vaks vormistas lõpusekunditel vabavisetest võidu 87:84. BC Narvale oli see juba kolmandaks napiks kaotuseks, eelnevad kaks mängu lõppesid tulemusega 79:81 ja 71:72.

Sten Küüsmaa kogus mängu lõpuks 24 punkti ning hankis 6 lauapalli. Ants Vaks ja Märt Tolmusk lisasid kumbki 17 silma, Vaksa arvele jäi ka 4 vaheltlõiget. Anar Park oli 11 punkti, 9 söödu ja 3 vaheltlõikega lähedal kaksikduublile,

BC Narva eest viskas Dmitri Nazarov ligi 44 mänguminutiga 25 punkti ja hankis 11 lauapalli. Viis kolmest tabanud Aleksandr Ragni tõi samuti 25 punkti, lisaks ka 8 lauapalli. Aleksei Stonogin panustas meeskonna heaks 13 punkti, 5 lauapalli ja 6 sööduga.