fbpx
Close

EELVAADE | Pärnu noolib Rapla üle võitu, põnevad derbid Lõuna-Eestis ja Tallinnas

-Pärnu Sadam | Foto: Siim Semiskar

-Pärnu Sadam | Foto: Siim Semiskar

OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliiga naasis kolmapäeval pärast pooleteisenädalast koondisepausi Läti Ülikooli ja Riia VEF-i vahelise kohtumisega, millest viimased noppisid 91:64 võidu. Homme, 8. detsembril on aga võistlustules koguni kuus Eesti klubi. Läti poolelt kohtuvad Valmiera Glass VIA ja BK Ogre ning Betsafe Jurmala ja BK Ventspils.

Pärnu Sadam – Rapla Avis Utilitas
08.12.2018 kell 17.00, Pärnu, Pärnu Spordihall
Ülekanne: Tallinna TV, Delfi TV

Viie võidu ja seitsme kaotusega Pärnu on praegu esimene meeskond, kes esikaheksas ei paikne, jäädes võiduprotsendi alusel alla Tartu Ülikoolile. Neli mängu järjest on oldud võõrustajate rollis, ent vastane on vaid korra üle mängitud, kui 18. novembril alistati Tallinna Kalev/TLÜ 70:65. Võiduhõngu tunti Riia VEF-i vastu, aga kaotati lõpuhetkedega 72:76. TalTechile häviti koguni 22 ja BC Kalev/Cramole 27 punktiga. Umbes nädala eest lahkus meeskonnast kanadalasest ääremängija Drew Urquhart.

Rapla jaoks pole käsil samuti just parimad ajad. Oktoobri lõpus alistati võõrsil BK Liepaja, kuid seejärel võeti vastu kaotused nii TalTechilt kui ka Betsafe Jurmalalt. Võidusoonele naasti koduplatsil Tartu Ülikooli meeskonna vastu, kelle üle teeniti kindel 97:71 võit, ent kaheksa päeva hiljem tunnistati Valga-Valka 83:81 paremust. Lisaks tõusudele ja mõõnadele siirdus hiljuti tiimi üks liidritest Rain Veideman Itaalia esiliigasse Mantova Pompea ridadesse.

Skooritegemise eest on seni Pärnu poolelt hoolitsenud tagamängija Henri Wade-Chatman, kes toonud keskmiselt 16,7 punkti. Keskmiselt 7,9 lauapalliga on võistkonna parim lauavõitleja Mihkel Kirves. Rapla poolelt on mõlema näitaja osas resultatiivseim keskmängija Hunter Mickelson 15,1 punkti ja 6,9 lauapalliga.

BC Valga-Valka/Maks&Moorits – Tartu Ülikool
08.12.2018 kell 17.00, Valga, Valga Spordihoone
Ülekanne: Delfi TV

Kohalik tippkorvpall on tagasi ka piirilinnas Valgas. Kaksiklinna meeskond Valga-Valka on tänavusel hooajal kogunud kümnest mängust vaid kaks võitu, asendanud Armands Misuse uue peatreeneri Mihhail Karpenkoga ja toonud viimati juurde ameeriklasest tagamängija Stephen Browni. Mitmes mängus on jäetud hea võimalus võiduarvet kasvatada kasutamata, kuid 24. novembril nukker seeria lõpetati, mil Haapsalus toimunud mängus alistati Rapla Avis Utilitas.

Tartu Ülikooli tiimil on kirjas viis võitu ja sama palju kaotuseid. Meeskonda on räsinud vigastustelaine: pikemaks ajaks on eemal korvialune jõud Rain Raadik, jalale tegi ka novembri eelviimasel nädalal liiga Märt Rosenthal. Hoolimata üpris hõredast koosseisust suutis Tartu viimases kohtumises võõrsil BK Ventspilsi vastu korralikult hambaid näidata. Veel lõpuminutite eel oldi eduseisus, kuid suurfavoriit võttis ikkagi jõuga võidu ära.

Valga-Valka suurimad skooritegijad on ameeriklastest tagamehed Clayton Wilson ja Dashawn vastavalt 12,7 ja 12,1 keskmiselt visatud punktiga. Uus täiendus Brown sai oma debüütmängus Rapla vastu koheselt 12 silma kirja. Lauavõitlusesse on olulise panuse andnud Carl Anthony Montgomery ja Guntis Sipolinš, kes saanud võrdselt kätte keskmiselt 7,9 lauapalli.

Tartut veavad leedukad Arnas Velicka ning Julius Kazakauskas. Tuleva nädala esmaspäeval 19-aastaseks saav Velicka on toonud võistkonna heaks keskmiselt 21,5 punkti (liiga üldarvestuses teine koht Ventspilsi tagamängija Justin Lamont Johnsoni järel), 4,9 lauapalli ja 5,1 korvisöötu. Julius Kazakauskasel on ette näidata 16,7 punkti, kuid märkimisväärne on 10,5 lauapalli mängu kohta, millega 196 cm pikkune ääremängija on liigas lausa esikoha hõivanud.

Tallinna Kalev/TLÜ – TalTech
08.12 kell 20.00, Tallinn, Sõle Spordikeskus
Ülekanne: Delfi TV

Mängupäeva lõpetavad positiivse võitude-kaotuste saldoga kaks Tallinna klubi. Tabeli viies Kalev/TLÜ on hooaega tugevalt alustanud, olles seitse võitu kogunud nelja kaotuse kõrvale. Hooaega tervikuna vaadates on peaaegu maksimum suudetud endast anda, kui seni on kindlalt alla jäädud Riia VEF-ile ja põnevuslahingust väljus võitjana siiski BC Kalev/Cramo. Mõneti ootamatult tuli tunnistada Pärnu Sadama ja Tartu Ülikooli paremust. Viimati mängiti võõrsil Läti Ülikooliga ja teeniti 66:53 võit.

Seitsmendal kohal paikneva TalTechi jaoks on hooaeg kulgenud samuti pigem positiivses noodis. Kaotused on kirja saadud suure kolmiku Kalev/Cramo, VEF-i ja Ventspilsi vastu. Jättes kõrvale allajäämised BK Ogrele ja Tartu Ülikoolile, on enda masti meeskonnad alistatud küllaltki veenvalt ning meeskond hoiab keskmiselt 80,3 visatud punktiga selles arvestuses liigas ka kuuendat kohta.

Kalev/TLÜ poolelt võib punkte oodata eelkõige Taylor Staffordilt ja Damarcus Jamaal Harissonilt, kes toonud neid keskmiselt 13,5 ja 12,4. Lauavõitluses on Janar Taltsi ja Bamba Falli ees silma paistnud hoopis Karl-Johan Lips, kellel ette näidata 7,6 lauapalli mängu kohta.

TalTechi ridadest on enim punkte visanud Toomas Raadik, keskmiselt 16,6. Lauapallide arvestuses pole Raadik ega keskmängija Levi Martin Giese omade parimad, vaid selleks on viskava tagamängija positsioonil tegutsev 194 cm pikkune Jaan Puidet, kes saanud kätte keskmiselt 9 lauapalli, olles selles arvestuses liiga neljas.

scroll to top