fbpx
Close

Valga-Valka tugevdas meeskonda Türgi esiliigas pallinud ameeriklasega

-Stephen Brown | Foto: BK Valga-Valka Facebook

-Stephen Brown | Foto: BK Valga-Valka Facebook

BC Valga-Valka/Maks&Moorits korvpallimeeskonnaga liitus neljas ameeriklane, tagamängija positsioonil tegutsev Stephen Brown.

175 cm pikkune Brown esindas aastatel 2014-2018 Bucknell Bisoni nimelist meeskonda USA üliõpilasliigas NCAA. Tema keskmisteks näitajateks olid seal 10 punkti, 3 lauapalli, 4 korvisöötu ja 1,1 vaheltlõiget. Viimasel aastal Bucknelli särgis tõi ta oma tiimi heaks keskmiselt 15,1 punkti ja kogus 4,3 lauapalli.

Tänavust hooaega alustas Brown Türgi esiliigas Yalova Group Belediye Spor võistkonnas, kus sai kaasa teha vaid kolmes mängus. Lühikese ajaga jäid tema keskmisteks näitajateks 10 punkti, 2,7 lauapalli, 3,3 korvisöötu ja 0,3 vaheltlõiget.

“Stephen on asendus vigastada saanud Tom Kaldrele. Kuna Eestist või Lätist sobivat mängumeest kiirelt ei leidnud, tuli leegionär tuua. Treener kindlasti sooviks korvialust veel tugevdada ja meeskonnas vähemalt 12 mängijat näha, aga plaan viiendat välismängijat palgata hetkel pole. Peame arvestama ka oma võimalustega,” rääkis Valga-Valka meeskonna mängiv mänedžer Robert Peterson Korvpall24.ee portaalile.

“Ta on mängujuht ja loodetavasti täidab Tom Kaldrest jäänud koha ära. Nüüd on mängijaid taas kokku 10-11, mis lubab meil viis-viie vastu treeninguid teha,” lisas Peterson.

Teatavasti on peagi ees ootamas koondisepaus ja seetõttu naaseb OlyBet Eesti-Läti Ühisliiga pärast 25. novembrit uute mängudega 5. detsembril. Vahepealsel ajal kohtub Valga-Valka kahes treeningmängus liigarivaali Valmiera Glass VIA-ga. Esmalt minnakse vastamisi 27. novembril Valkas ja seejärel 1. detsembril Valmieras.

Piirilinna meeskonnal seisab juba homme, 24. novembril ees oluline võõrsilmäng Rapla Avis Utilitase vastu. Seejärel võetakse 8. detsembril koduväljakul vastu Tartu Ülikooli tiim.

scroll to top