Kalev/Cramo teenis tänu Salaši viskekontserdile suure võidu Valga-Valka üle

-Maksim Salaš | Foto: Siim Semiskar

OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliiga teisipäevases ainsas mängus sai turniiritabeli kolmas BC Kalev/Cramo kindlalt jagu BC Valga-Valka/Maks&Moorits meeskonnast.

BC Kalev/Cramo – BC Valga-Valka/Maks&Moorits 97:59 (19:20, 27:15, 25:10, 26:14)

Valga-Valka haaras avaminutitel initsiatiivi, kui ligi viis minutit ei lastud Kalev/Cramot juhtima. Seisult 9:9 tegid võõrustajad Maxim Salaši ja Chavaughn Lewise abiga 6:0 spurdi, kuid külaliste poolelt vastasid kaugvisetega Kristen Meister ja Lynden Bernard Rose Jr. Dashawn King seadis 19:19 viigiseisu jalule ning ameeriklase vabaviskest Valga-Valka võitis avaveerandi. Kodumeeskond võttis end seejärel kokku, kui 2.15 jooksul tehti 9:1 spurt. Vastased siiski püsisid mängus ja hoidsid vahet kümne punkti piirimail. Kõrge pressing Valga-Valka väljakupoolel sundis neid aga mitu pallikaotust tegema ja Kalev/Cramo sai 1.10 enne poolajale minekut 13-punktilise eduseisu kätte. Veerandaeg aga lõpetati Sade Aded Husseini kaug- ja Kristaps Miglinieksi vabaviskest.

Salaš oli kolmandal veerandajal peatamatus hoos, tuues Kalev/Cramo kasuks koguni 13 punkti järjest. Kaugviske saatsid läbi korvirõnga ka Martin Dorbek ja Erik Keedus ning viimaseks neljandikuks oli vahe paisunud juba 26 punktile. Valga-Valka suutis veel mõned lähivisked tabada, aga alati olid ka võõrustajad täpsed ning sihiti juba 40-punktilist eduseisu. Dorbek viskas kohtumise viimased kolm silma ja aitas kokkuvõttes omad 38-punktilise võiduni.

Maxim Salaš tõi Kalev/Cramo parimana 23 punkti (väljakult visked 11/14) ja 6 lauapalli. Martin Dorbek ja Reggie Lynch lisasid võrdselt 14 silma, kellest viimane kogus ka 13 lauapalli, ning Tanel Kurbase nimele jäi 10 punkti.

Valga-Valka parimana viskas Dashawn King 14 punkti ning jagas 6 korvisöötu. Kristaps Miglinieks sai kirja 11 ja Kristen Meister 9 punkti.

OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliiga jätkub kolmapäeval, 20. märtsil, kui TalTech on võõrustamas Tallinna Kalev/TLÜ-d.