Kalev/Cramo tegi finaalseeria kolmandas mängus Pärnuga avapoolajal asjad selgeks

-BC Kalev/Cramo - Pärnu Sadam | Foto: Siim Semiskar

-BC Kalev/Cramo – Pärnu Sadam | Foto: Siim Semiskar

Paf Korvpalli Meistriliigas pidasid laupäeval finaalseeria kolmanda mängu ära BC Kalev/Cramo ja Pärnu Sadam. Avaveerand kuulus kodumeeskonnale 18:12 ning teisel veerandajal pandi jõujooned paika, mis andis poolajaks Kalev/Cramole 44:21 eduseisu. Teisel poolajal oli Pärnu küll kokkuvõttes parem, aga Kalev/Cramo võidus kahtlust polnud ning lõppskooriks jäi 68:53.

BC Kalev/Cramo – Pärnu Sadam 68:53 (18:12, 26:9, 14:14, 10:18)

Visketabavuses jäi Kalev/Cramo 40% – 30% peale. Lauavõitluse võitis Pärnu 46:39 (ründelaud 19:11). Korvisööte andsid mõlemad meeskonnad 11, vaheltlõikeid tegi enim Kalev/Cramo 9:3. Pallikaotuseid kogunes Kalev/Cramol 12, Pärnul 18.

Marcus Keene viskas Kalev/Cramo parimana 24 punkti ja andis 5 korvisöötu. Devin Thomas lisas 12 punkti ja sai kätte 7 lauapalli ning Rauno Nurger järgnes 8 punkti ja 7 lauapalliga.

Lauris Blaus ja Kasper Suurorg tõid Pärnul poolelt võrdselt 14 punkti, kellest esimene hankis veel 8 lauapalli. Edon Maxhuni sai kirja 7 punkti, 3 lauapalli ja 4 korvisöötu.

“Eile tegin esimese trenni meeskonnaga kaasa. Kohmakas olin väljakul, aga samas oli hea tunne. Tundsin end viimased päevad paremini ja vigastus on enamjaolt paranenud. Mõtlesin, et natuke mängin ja proovin. Loodan, et mõjun meeskonnale hästi. Mulle mainisid, et neil ka hea meel mind tagasi näha. Meeskondlik häälestus oli juba mu arust mitu päeva paigas ja tulime sellele mängule kenasti vastu. Mingid korrektuurid tegime, pidime lauas kõvemad olema. Pidime rohkem pingutama, et poleks pusimist, nagu varasemas kahes mängus. Lähme sellele mängule häälestatult peale. Visketabavuses saame juurde panna. Meil oli meeskonnavaim väga paigas. Kõik tahtsid ja esimene poolaeg tuligi hästi välja. Teisel poolajal lasime lõdvaks, kuigi poleks võib-olla tohtinud. Kaks päeva aega mänguni, tuleb homme üks trenn ära teha ja ülehomseks valmis olla. Neil on selg vastu seina ja tuleb kõva mäng. Nad tulevad täiega panema ja kerget midagi ei tule,” rääkis Kalev/Cramo mängumees Janari Jõesaar Inspira vahendusel antud intervjuus.

Finaalseeria neljas mäng toimub esmaspäeval, 17. mail. Kalev/Cramo juhib seeriat 2:1 ja võidu korral on nemad ka meistrid.