Kalev/Cramo teisel poolajal Rakverele võimalust ei andnud, Pärnule jäi tugevast viimasest neljandikust väheks

-Kyle Vinales | Foto: BC Kalev/Cramo Facebook

Paf Eesti-Läti korvpalliliigas toimus kolmapäeval kolm mängu. BC Kalev/Cramo sai raske võidu Rakvere Tarva üle, Pärnu Sadam pidi tunnistama BK Liepaja paremust ja BK Ogre alistas Läti Ülikooli.

Rakvere Tarvas – BC Kalev/Cramo 72:95 (14:25, 25:17, 13:28, 20:25)

Kodumeeskond läks 6:2 juhtima, aga Kyle Vinalesi eestvedamisel tegid kalevlased 13:2 spurdi. Avaveerandi lõppedes suurendas Kalev/Cramo pärast Tanel Kurbase lähiviset vahe 11 punktile, kuid Rakvere sai teise veerandaja esimeses pooles kaitses paremini hakkama ning viie ja poole minuti möödudes oli kaotusseis vaid 28:31. Thomas Theddus Hamilton IV viskest sai Rakvere seisu ka minimaalseks vähendatud. Poolaja viimasel sekundil vastas Sander Raieste aga pealtpanekuga, millega Kalev/Cramo juhtis 33:30.

Kolmanda veerandaja alguses jõudis Rakvere veelkord kahel korral punkti kaugusele, kuid kuue minuti möödudes said külalised vahe juba 14 punktile suurendatud. Kalev/Cramo hea hoog aina jätkus ja viimase neljandiku alguseks oli seis 52:71. Ülejäänud kümne minutiga viskasid kalevlased viis punkti enam ja vormistasid 23-punktilise võidu.

Kalev/Cramo jäi visketabavuses 56% – 46% peale ning lauavõitlus võideti 32:26 (ründelaud 6:5). Korvisööte jagati samuti rohkem 19:14 ning Rakvere tegi rohkem pallikaotuseid 14:7.

Kyle Vinales tõi üleplatsimehena Kalev/Cramo eest 24 punkti, võttis 4 lauapalli ja andis 5 korvisöötu. Aigars Škele lisas 14 silma ja 5 korvisöötu ning Jonathan Leon Holton 13 punkti ja 6 lauapalli. Janari Jõesaar ja Kristjan Kitsing kogusid võrdselt 9 punkti ning võtsid vastavalt 5 ja 4 lauapalli.

Rakvere parim oli Rain Veideman 18 punktiga. Thomas Theddus Hamilton IV sai kirja 15 punkti ja Tormi Niits lisas 11 silma ning 5 lauapalli.

“Eesmärk oli endast kõik anda, et trammi alla ei jääks. 25-30 minutit suutsime ka seda, 23-punktilise vahega võib rahule jääda. Südamega tulime lihtsalt mängima, nad on meist igas elemendis paremad. Pidime ainult tulema ja võitlema ning vaatama, mis saama hakkab. Mingil hetkel lagunesime ära, jäime ka vaidlema. Korvi all meil pole kindlalt liidrit ja seetõttu rohkem teravuse ning [Rain] Veidemani peale mängime. Mänguplaan enamjaolt töötas. Suurused ja kehad on sellised vastas, et tuleb kiiret mängu mängida. Eks siinse ja esiliiga tasemevahe on väga suur. Meie – Janis [Vahter], Renato [Lindmets] ja Mihkel [Kurg] – kestame selle hooaja ära, aga siis läheb juba raskeks,” rääkis Rakvere Tarva mängumees Kristo Saage Delfile antud intervjuus.

BK Liepaja – Pärnu Sadam 90:86 (21:19, 23:20, 28:21, 18:26)

Tasavägiselt alanud kohtumise avaveerandi keskpaigaks oli Pärnu haaranud 15:9 eduseisu. Liepaja aga vastas 12:2 spurdiga ning teine veerandaeg algas kodumeeskonna kahepunktilisest eduseisust. Võõrustajad tabasid järjepanu lähiviskeid ning korra mindi ka kaheksa punktiga ette. Poolaja lõpus tabas kaugviske aga Märt Rosenthal ja korvi alt oli täpne Lauris Blaus, millega suudeti vahe vähendada viiele punktile.

Kodumeeskonna jaoks algas kolmas veerandaeg muljetavaldavalt, kui ligi kahe minutiga tabati neli kaugviset ja saadi kätte 15-punktiline eduseis. Pärnu polnud aga alla andnud ja Siim-Markus Posti ning Blausi kolmepunktivisetest vähendati veerandaja keskpaigaks vahe kuuele punktile. Sealt edasi läks Liepaja mõne minuti möödudes 66:52 ette ja Rihards Kuksiksi valus kaugvise aitas võõrustajad viimase neljandiku alguseks 12 punktiga juhtima. Pärnakad püsisid endiselt mängus ja 2.43 enne lõppu oli vahe kaheksa punkti. Posti kaugviskest jõudis Pärnu minut enne lõpuvilet 80:84 peale ja kahel korral veel nelja punkti kaugusele. Kuus sekundit enne lõppu sai Post veel kaugviske teele saata. See aga ei tabanud ja Liepaja sai kokkuvõttes raske võidu kätte.

Liepaja jäi visketabavuses 49% – 44% peale ning lauavõitlus võideti 39:34 (ründelaud 7:6). Korvisööte jagati samuti rohkem 19:17 ja pallikaotuseid tegi Pärnu 9 Liepaja 12 vastu.

Rihards Kuksiks kerkis võitjate resultatiivseimaks 22 punkti, 4 lauapalli ja 5 korvisööduga. Troy Marshall Barnies lisas 14 punkti ja 9 lauapalli, Eduards Hazners 12 silma ja 5 lauapalli ning Guntis Sipolinš 11 punkti ja 7 lauapalli.

Siim-Markus Post viskas Pärnu parimana 24 punkti ja andis 8 korvisöötu. Lauris Blaus tegi kaksikduubli 18 punkti ja 10 lauapalliga, Jeremiah Daniel Paige lisas 16 silma ning Märt Rosenthal sai kirja 12 punkti ja 6 lauapalli.

BK Ogre – Latvijas Universitate 94:78 (24:23, 22:28, 35:16, 13:11)

Seni vaid võite tunnistanud Ogre meeskond oli koduplatsil Läti Ülikooliga hädas. Avaveerand napilt 24:23 võideti, aga korviderohke teine veerandaeg kuulus külalistele ja poolajaks oli Ogre viie punktiga kaotusseisus. Kolme ja poole minuti möödudes kolmandast veerandajast oli Läti Ülikool veel punktiga peal, misjärel tegi Ogre 13:0 spurdi ja neljas veerandaeg algas nende 14-punktilisest eduseisust. Viimasel neljandikul viskasid meeskonnad kahe peale vaid 24 punkti ning kokkuvõttes teenis Ogre 16-punktilise võidu.

Ogre jäi visketabavuses 52% – 43% peale ja lauavõitlus võideti 36:33 (ründelaud 14:12 Läti Ülikoolile). Korvisööte jagas Ogre rohkem 30:16 ja pallikaotuseid tegi Läti Ülikool 13 Ogre 12 vastu.

Rinald Sirsninš tegi Ogre poolelt vägeva kaksikduubli, kui viskas 20 punkti ja andis koguni 17 korvisöötu. Rihards Zebergs ning Janis Poznaks lisasid võrdselt 19 silma, kellest viimane võttis veel 6 lauapalli. Karlis Apsitis sai kirja 14 punkti.

Läti Ülikooli resultatiivseimad olid Reinis Avotins ja Karlis Zunda 14 punktiga, kellest viimane võttis 6 lauapalli. Alberts Putans lisas 13 punkti ja 5 lauapalli ning Artis Arnitis viskas 10 punkti.

Eesti-Läti korvpalliliiga jätkub reedel, 8. novembril, kui BC Valga-Valka/Maks&Moorits võõrustab TalTechi.