Noored Itaalias: Kuuba aitas Livorno neljanda järjestikuse võiduni

-Gregor Kuuba | Foto: Pallacanestro Don Bosco Livorno Facebook

Erinevates Itaalia noorteliigades käisid esmaspäeval väljakul nii Gregor Kuuba, Mait Peterson kui Karl Markus Poom.

U18 liigas teenis neljanda järjestikuse võidu Gregor Kuuba koduklubi Livorno Don Bosco, kes alistas võõrsil Valmontone Virtuse 60:45 (12:13, 14:16, 13:8, 21:8). Vahetusmängijate pingilt alustanud Kuuba viibis platsil 26 minutit, mille jooksul viskas ta 7 punkti (kahesed 2/5, kolmesed 1/5), võttis 5 lauapalli, andis ühe resultatiivse söödu ja tegi 2 vaheltlõiget. Negatiivse poole peale jäi 2 pallikaotust.

Mait Petersoni koduklubi Bologna Virtuse U18 meeskond kohtus võõral väljakul Jesi Aurora eakaaslastega, kellele jäädi alla 65:95 (20:20, 9:33, 19:18, 17:24). Ühtlaselt mänguaega jaotanud Bologna algrivistusse kuulunud Peterson viibis väljakul omadest kõige kauem, ligi 24 minutit. Tema arvele kogunes selle ajaga 8 punkti (kahesed 1/4, kolmesed 2/2), 3 lauapalli, 2 resultatiivset söötu ning 3 isiklikku viga.

Livorno Don Boscol on nüüd tabelis kirjas viis võitu ja üks kaotus, millega hoitakse D-alagrupis teist kohta. Bologna Virtus asub C-alagrupis nelja võidu ja kahe kaotusega kuuendal kohal.

U16 liigas sai võidu kirja Karl Markus Poomi kodumeeskond Piemonte Campus, kes alistas Borgomanerost külla sõitnud College Basketballi võistkonna 87:59 (20:12, 21:9, 24:15, 22:23). Poom viskas võitjate kasuks 12 punkti.

Piemonte Campus hoiab oma alagrupis kolme võidu ja kolme kaotusega viiendat kohta.