fbpx
Close

Kalev/Cramo toob tagaliini Poola kõrgliiga mulluse skoorijate edetabeli kuuenda mehe

-Donovan Jackson | Foto: Kolossos H Hotels

BC Kalev/Cramo korvpallimeeskond palkab tagaliini punktikütiks 25-aastase ja 189 cm pikkuse ameeriklasest tagamängija Donovan Jacksoni.

2018. aastal Iowa State’i ülikoolist profiks siirdunud Jackson alustas elukutselisena Tšehhi kõrgliigatiimis Pardubice, kus kogus oma debüüthooajal Euroopas 22 mänguga keskmiselt 22,7 minutit, 13 punkti, 1,9 lauapalli ja 2,1 korvisöötu. Tol hooajal sai Jackson kogemusi ka FIBA Europe Cup eurosarjast.

Koroonaviiruse poolt enneaegselt lõpu saanud 2019/20 hooajal pallis tagamees Kreeka meistriliigas Kolossose tiimis ning tõi 16 matšiga keskmiselt 24,6 minutit, 13,2 silma, 1,8 lauapalli ja 1,8 korvisöötu.

Mullu oli Jacksoni tööandjaks Poola kõrgliigaklubi Torun ning ameeriklane lõpetas hooaja paremuselt kuuenda skooritegijana, visates keskmiselt 18,3 punkti. 27 kohtumisega olid tema teised näitajad 30,7 minutit, 18,3 punkti, 1,9 lauapalli ja 4,3 korvisöötu. Poola liiga mulluses skoorijate edetabelis oli näiteks teisel kohal endine kalevlane Ivan Almeida keskmiselt 19,6 silmaga.

Poola liigast on Kalev suutnud häid skooritegijaid tuua ka varasemalt, kui väga ilusaid esitusi tegi klubi eest näiteks ameeriklasest tagamees Chavaughn Lewis ja Ivan Almeidat juba korra mainisime.

Läbi karjääri on Jackson olnud korralik kaugviskaja ning tema protsent Euroopas on igal hooajal jõuliselt paranenud. Ülikooliliigas NCAA üle 40% kaare tagant tabanud ameeriklase esimese Euroopa hooaja kolmeste tabavus Tšehhis oli 36%, Kreekas 38,3% ja mullu Poolas juba 41,4%.

Samamoodi on siinpool ookeani jõuliselt paranenud tema vabaviskeprotsent – Tšehhi hooajal oli see 78,6%, Kreekas 82,6% ja mullu Poolas suisa 90,2%.

Kalev/Cramol on VTB Ühisliiga mängudeks tagaliini kindlasti abi vaja, kuna Davion Berry lahkus aastavahetuse eel meeskonnast ja mängujuht JeQuan Lewis on pärast värskelt tehtud operatsiooni platsilt umbkaudu kuus nädalat eemal.

scroll to top