Kalev/TLÜ teenis ootamatult suure võidu, kehv teine poolaeg sai Raplale võõrsil saatuslikuks

-Karl Johan Lips | Foto: Siim Semiskar

Paf Eesti-Läti korvpalliliiga kell 17.00 alanud laupäevastes mängudes oli Eesti klubidest võidukas Tallinna Kalev/TLÜ, kui alistati suurelt TalTech. Rapla Avis Utilitas kaotas võõrsil Jurmalale ja BK Ogre oli parem BK Liepajast.

Tallinna Kalev/TLÜ – TalTech 98:77 (28:18, 23:23, 29:12, 18:24)

Kalev/TLÜ läks kohtumist 14:7 juhtima ja Martynas Mažeika kaheksa punkti toel võideti avaveerand 28:18. Korra pääses kodumeeskond ka 11 punktiga ette, aga Eric Schmalzi eestvedamisel suutis TalTech mängus püsida. Poolaja lõpus olid külalised suutnud vahe vähendada seitsmele punktile, aga Michael Balogun vastas kaugviskega.

Kolmandal veerandajal sujus Kalev/TLÜ jaoks aga kõik. Alustuseks tehti 18:2 spurt ning 26-punktiline eduseis suurenes pärast Mareks Jurevicuse lähiviset 30 punktile. Levi Martin Giese tabas seejärel küll kaugviske, aga neljanda veerandaja alguseks oli TalTech 53:80 taga. Kalev/TLÜ hoidis ka ülejäänud ajast vahet 30 punkti piirimail, kuid TalTech tegi tugeva veerandaja lõpu ning kokkuvõttes vähenes nende jaoks kaotusseis 21 punktile.

Visketabavuses jäi Kalev/TLÜ 46% – 42% peale ja lauavõitlus võideti 52:32 (ründelaud 16:9). Korvisööte anti rohkem 26:21 ja pallikaotuseid kogunes rohkem TalTechil 15:14.

Karl-Johan Lips viskas Kalev/TLÜ parimana 24 punkti ja võttis 8 lauapalli. Martynas Mažeika lisas 21 punkti ning Michael Kyre Buchanan tegi kaksikduubli 14 punkti ja 14 lauapalliga. Michael Balogun kogus 12 silma ja Ran Andre Pehka järgnes 10 punkti, 7 lauapalli ja 6 korvisööduga.

Eric Schmalz tõi TalTechi eest 20 punkti. Rait Tammet lisas 14 silma, Joonas Järveläinen sai kirja 13 ja Levi Martin Giese 11 punkti, kes sai kätte veel 8 lauapalli.

“Meil peab tulema tahtmise pealt. Hooaja algus on üle kivide ja kändude läinud. Nüüd olime algusest peale mänguks valmis. Rõhusime korvialusele mängule küll ja eks neil oli paar mängijat ka puudu, mitu mängu sel nädalal olnud ning arvata oli, et nad tulevad natuke väsinuna meile vastu. Ei oskagi öelda, miks seni võidud tulemata on jäänud. Paberi peal peaks nagu kõik toimima, aga platsi peal pole keemia veel toiminud. Kõik saame läbi, aga nüüd oleme paremini teineteist mõistma hakanud. Eks Michael Balogun proovib ka sulandud, viskemehe ja normaalse tüübi mulje on jätnud,” rääkis Tallinna Kalev/TLÜ mängija Kaido Saks Telia TV vahendusel antud intervjuus.

Jurmala – Rapla Avis Utilitas 70:52 (19:15, 11:17, 20:7, 20:13)

Raplal õnnestus mängu algus paremini ja nelja minuti möödudes juhiti 12:6. Jurmala vastas aga 10:3 spurdiga ja veerandaeg ka 16:15 võideti. Jourdgan Granti lähiviskest pääses Jurmala kolme ja poole minuti möödudes 28:20 ette, kuid Rapla suutis mängus püsida ja Marek Ruut viigistas seisu 30:30 peale. Christopher Tawiah’ pealtpanekust võitis Eesti klubi ka poolaja 32:30.

Kolmandale veerandajale tuli Jurmala vastu aga hoopis teistsuguse häälestatusega. Kaheksa minutiga tehti koguni 20:3 spurt ning Rapla suutis veerandajaga kokku vaid seitse silma tuua. Viimaseks veerandajaks oli Läti klubi 11 punktiga peal ning Ervins Jonatsi kaugviskest suurenes 6.16 enne lõppu vahe 20 punktile. Kahel korral suutsid külalised tulla veel 17 punkti kaugusele, ent Jurmala enam mängul põnevaks ei lubanud minna.

Jurmala jäi visketabavuses 43% – 32% peale ning lauavõitlus võideti 41:35 (ründelaud 10:10). Korvisööte andis Jurmala samuti 16:14 rohkem ja pallikaotuseid kogunes neil 15 Rapla 13 vastu.

Ugis Pinete viskas võitjate eest 14 punkti. Denis Krestinin tegi kaksikduubli 13 punkti ja 12 lauapalliga, Dzianis Vikentsyeu lisas 11 silma ja kogus 6 lauapalli ning Ervins Jonats tõi 10 punkti ja 5 lauapalli.

Christopher Tawiah oli Rapla parim 14 punkti ja 10 lauapalliga. Sven Kaldre lisas 8 punkti ja 5 lauapalli ning Joonas Šein 7 punkti ja 4 lauapalliga. Kohtumises ei teinud kaasa põhimees Montae Glenn.

BK Ogre – BK Liepaja 102:68 (25:13, 27:17, 22:21, 28:17)

Liiga liider Ogre asus mängu 15:6 juhtima ja avaveerand võideti 12 punktiga. VTB Ühisliiga klubist Saraatovi Avtodorist naasnud Kaspars Berzinš sai samuti mänguminutid ja punktid kirja ning poolajaks oli kodumeeskond juba 52:30 juhtimas. Kolmas veerandaeg kulges küll tasavägiselt, aga viimane neljandik kuulus jällegi selgelt Ogrele 28:17, mis tähendas neile kokkuvõttes 34-punktilist võitu.

Visketabavuses jäi Ogre 47% – 44% peale ning lauavõitluse võitis Liepaja 39:38 (ründelaud 9:8 Ogrele). Korvisööte andis rohkem Ogre 24:14 ja pallikaotuseid tegi Liepaja rohkem 24:9.

James Batemon viskas Ogre eest 18 punkti ja võttis 6 lauapalli. Rihards Zebergs lisas 16, Renars Magone 13, Rinalds Sirsninš 12 (andis ka 7 korvisöötu) ja Nikolajs Zotovs 11 punkti (võttis veel 5 lauapalli).

Eduards Hazners oli Liepaja parim 19 punktiga. Guntis Sipolinš tegi kaksikduubli 16 punkti ja 13 lauapalliga ning RIhards Kuksiks lisas 14 punkti, 6 lauapalli ja 4 korvisöötu.

Eesti-Läti korvpalliliigas peetakse laupäeval veel kaks kohtumist, kui kell 19:00 alanud mängus võõrustab Valmiera Glass VIA BC Valga-Valka/Maks&Mooritsat ning Latvijas Universitate on kell 20:00 vastamisi Rakvere Tarvaga.