Üleplatsimees Veideman vedas Rakvere võõrsil võidule, Valga-Valka ei suutnud kaotusteseeriat lõpetada

-Rain Veideman | Foto: Siim Semiskar

Paf Eesti-Läti korvpalliliiga laupäevastes viimastes mängudes teenis Rakvere Tarvas võõrsil võidu Latvijas Universitate’i üle. BC Valga-Valka/Maks&Moorits pidi aga võõrsil alla vanduma Valmiera Glass VIA-le.

Latvijas Universitate – Rakvere Tarvas 78:86 (20:23, 18:21, 20:23, 20:19)

Rakvere läks avaveerandi keskpaigas 15:9 juhtima ning pärast vastaste ridadesse kuuluva Renars Birkansi tabatud kaugviset lõppes veerandaeg 23:20 Rakvere kasuks. Peagi suutis Läti Ülikool ka viigistada ning kolm ja pool minutit hiljem 30:28 ette minna. Rakvere vastas 8:2 spurdiga ning Renato Lindmetsa korvist lõppes poolaeg nende kasuks 44:38.

Neli minutit pärast kolmanda veerandaja algust õnnestus võõrustajatel tulla 49:50 peale. Olulistel hetkedel realiseeris vabavisked Rain Veideman ja Tormi Niits tabas kaugviske, millega oli Eesti klubi 57:51 ette pääsenud. Kristo Saage kolmepunktiviskest suurendas Rakvere eduseisu viimaseks veerandajaks üheksale punktile. Neljandat veerandaega külalised aga domineerisid ning kuus minutit enne lõppu oldi 76:60 juhtimas. Läti Ülikool tegi siiski veel 10:2 spurdi ja tõi 4.24 enne lõpuvilet põnevuse tagasi. Seejärel tegi Rakvere aga 8:2 vastu ja enam kodumeeskond ohtlikuks ei osutunud.

Visketabavuses jäi Rakvere 50% – 40% peale ning lauavõitlus võideti 43:31 (ründelaud 12:12). Korvisööte anti rohkem 18:16 ja pallikaotuseid kogunes neil samuti rohkem 18:10.

Rain Veideman viskas Rakvere kasuks 26 punkti, võttis 4 lauapalli ja andis 7 korvisöötu. Kristo Saage lisas 14 punkti ning Renato Lindmets tegi kaksikduubli 12 punkti ja 11 lauapalliga. Devin Lee Harris sai enda nimele 11 punkti, 6 lauapalli ja 5 korvisöötu ning Tormi Niits tõi 10 punkti ja sai kätte 9 lauapalli.

Renars Birkans oli Läti Ülikooli resultatiivseim 15 punkti, 6 lauapalli ja 6 korvisööduga. Karlis Zunda lisas 14 silma ja 6 lauapalli ning Artis Arnitis tõi 13 punkti. Rendijs Feikners viskas 11 punkti, kogus 4 lauapalli ja tegi 3 vaheltlõiget.

Valmiera Glass VIA – BC Valga-Valka/Maks&Moorits 100:86 (29:20, 27:22, 29:25, 15:19)

Valmiera alustas mängu paremini ja läks 16:8 ette. Roberts Blumbergsi lähiviskest suurenes vahe kümnele punktile ning pärast Valga-Valka tagamehe Branko Jereminovi vabaviskeid lõppes veerandaeg 29:20 Valmiera juhtimisel. Külalised ei saanud ka teisel veerandajal kuidagi kaitset pidama ning mitmel korral suurendas Valmiera eduseisu 16-punktiliseks. Poolajaks oli kodumeeskond 56:42 ees.

Vladimir Bulatovici ja Rain Raadiku korvidest pääses Valga-Valka kolmanda veerandaja alguses kümne punkti kaugusele, aga peagi sai Valmiera initsiatiivi tagasi ning Valters Veverise kaugviskest juhiti 77:59. Sama mees viis omad peagi ka 83:62 juhtima, ent Ricards Daniels Vanagsi lähiviskest vähendasid vastased otsustavaks neljandikuks vahe 18 punktile. Viis minutit hiljem pärast Vanagsi realiseeritud vabaviskeid oli Valga-Valka kaotusseis 76:87 ning Timo Eichfussi 2+1 edukas rünnak aitas meeskonna 2.17 enne lõppu üheksa punkti kaugusele. Roberts Krastinš tabas aga valusa kaugviske vastu ja Valmiera lõpetas mängu 7:2 spurdiga.

Visketabavuses jäi Valmiera peale 57% – 45%. Lauavõitlus kuulus Valga-Valkale 41:26 (ründelaud 18:7). Korvisööte jagas Valmiera rohkem 25:24 ning pallikaotuseid tegi rohkem Valga-Valka 15:7.

Edmunds Elksnis viskas Valmiera eest 29 punkti ja andis 11 korvisöötu. Roberts Blumbergs ja Roberts Krastinš lisasid võrdselt 20 silma ning 19 punkti tõi Valters Veveris.

Vladimir Bulatovic oli Valga-Valka parim 18 punkti ja 8 lauapalliga. Ricards Daniels Vanags sai kirja 17 punkti ja 6 lauapalli ning Timo Eichfuss kogus 15 punkti ja 6 lauapalli. Rain Raadik tegi kaksikduubli 11 punkti ja 14 lauapalliga.

Eesti-Läti korvpalliliiga jätkub kolmapäeval, 4. detsembril, kui vastamisi on Rapla Avis Utilitas – Pärnu Sadam, BK Liepaja – Tartu Ülikool ning Latvijas Universitate – TalTech.