fbpx
Close

INTERVJUU | Eesti-Läti liiga parim sööduandja Renars Birkans Liepaja hooajast, Eesti tagameeste kvaliteedist ja Eestis mängimisest

-Renars Birkans | Foto: Diana Jesin/TÜASK

Tänavusel hooajal kokkuvõttes väga head mängu näidanud Läti klubi BK Liepaja 25-aastane ja 186 cm pikkune mängujuht Renars Birkans kerkis Paf Eesti-Läti liiga põhihooajal liiga parimaks resultatiivsete söötude andjaks. 28 kohtumisega kaaslastele keskmiselt 7,1 korvisöötu jaganud Birkans kogus sellele lisaks ka 10,8 punkti, 3,2 lauapalli ja 1,4 vaheltlõiget.

Korvpall24 portaal tegi Läti meistriliiga play-off’is oma klubi poolfinaalis Riia VEF-i vastu suurüllatuse lävele juhtinud Birkansiga pärast hooaja lõppu intervjuu, kus rääkisime näiteks hea mängujuhi eeldustest ning platsinägemise õppimise võimalikkusest. Uurisime ka, kuidas on võimalik, et Liepaja ainult lätlastest mängijate toel nii hästi esinenud on ning kas Läti on selles osas Eestist ees, et noortele antakse koduses liigas rohkem võimalust esile kerkida.

Loomulikult küsisime usutluses Birkansi käest, kes olid Eesti klubides tänavusel hooajal tema jaoks vastased, kellega oli kõige keerulisem hakkama saada või kes oma mänguga talle kõige enam silma jäid. Lätlasest väljakukindrali käest sai eriti kiita Märt Rosenthal, aga tema jutust käisid läbi ka sellised nimed kui Rait-Riivo Laane, Martin Dorbek, Rain Veideman, Alterique Gilbert ja Oleksandr Kovliar.

scroll to top