fbpx
Close

INTERVJUU | Indrek Reinbok väliseestlasest Peter Careyst, koondise investeeringust tulevikku ja noorte arengust

-Indrek Reinbok | Foto: Siim Semiskar

Juunikuus teeb ühistreeninguid ja peab kontrollkohtumisi Eesti korvpallikoondise järelkasvumeeskond, kuhu kuuluvad nii juba meeste koondise õhku nuusutada saanud mängijad, endised noortekoondislased kui ka üllatusmees ookeani tagant. Korvpall24 portaal uuris koondise abitreeneri Indrek Reinboki käest, mis seisus on need noored korvpallurid, kes hellitavad lootust pääseda koosseisu, mis osaleb augustis toimuval olümpia eelkvalifikatsiooniturniiril.

Mängijate nimekirjast leiab pallureid, kes lõppenud hooajal mängisid Eestis, Itaalias, Hispaanias ja USA-s. Küsisime äsja BC Kalev/Cramoga Eesti meistriks tulnud Reinboki käest, kuidas ta on jäänud rahule mängijate arenguga, kuidas erinevad eri riikides viljeldavad mängustiilid, millised on noore meeskonna tugevused ja mida oleks vaja veel parandada. Samuti toob koondise abitreener välja, mis on järelkasvumeeskonna kokkukutsumise peamine eesmärk.

Koondise huvitavaim nimi on kindlasti Syracuse’i ülikoolimeeskonna hingekirja kuuluv Peter Carey, kes teenis rahvusesinduse kutse esmakordselt. Reinbok rääkis põgusalt, mida väliseestlasest mängumees endast kujutab ja millise esmamulje on ta jätnud. Spekuleerime, mis positsioonile Eesti juurtega mängumees võiks sobida ning kuidas ta üldse USA-st üles leiti.

scroll to top