fbpx
Close

Indrek Reinbok kiitis rünnakuga rootslased maha surunud U20 koondist: oli ilusaid asju

-Indrek Reinbok ja Eesti U20 korvpallikoondis | Foto: Siim Semiskar

-Indrek Reinbok ja Eesti U20 korvpallikoondis | Foto: Siim Semiskar

Eesti U20 korvpallikoondis alustas teisipäeva õhtul kodust Nordic Cup turniiri ilusa võiduga, kui 80:59 (23:12, 25:21, 22:11, 10:15) mängiti üle Rootsi eakaaslased. Peatreener Indrek Reinboki sõnul oli plaan keskenduda oma mängule ja vähemalt esimesel poolajal jooksis tiimi rünnak suurepäraselt.

“Mul polnud mingit aimu, milline Rootsi võistkond on. Individuaalses plaanis me teadsime, kes tulevad, aga pigem oli täna tähtis ise hea sooritus teha. Esimesel poolajal rünnak kindlasti lappis meie kaitset – rünnakul esimesel poolajal 17 söötu. Oli ilusaid asju,” sõnas Reinbok pärast kohtumist Korvpall24.ee portaalile.

Eestlased viskasid kolmepunktiviskeid 13/29 ehk 44-protsendiliselt. Peatreener oli sellega rahul: “Kui oled vaba ja oled trenni teinud, siis võiks nagu ju sisse minna. Ma ei ütleks, et see üllatav oli, aga meil on ka kehvasid viskepäevi olnud. Õnneks rünnak aitas meid hea laine peale. Teisel poolajal oli juba teistmoodi.”

Kolmapäeval kohtub Eesti meeskond Islandiga, kes avapäeval lagunes viimasel veerandil ja jäi 65:86 (12:14, 21:18, 22:25, 10:29) alla Soomele. “Soome mängis väga distsiplineeritud kaitset, kindlasti saab nende vastu raske olema. Island oskab hammastega kinni hoida. Nad ei anna kordagi alla. Kui nendega mängus tekib võimalus ette saada, siis on teada, et see ei tähenda veel midagi,” iseloomustas Reinbok kumbagi koondist.

Eesti koondises on ka mõningaid murenoote, kui avakohtumises tegi jalale liiga keskmängija Karl Andres Matute Perner. Reinbok vahetult pärast mängu lõppu trauma tõsiduse kohta veel midagi öelda ei osanud. Küll andis peatreener infot kolme noormehe kohta, kes täna pingiotsal pikas dressis olid: “Sverre Aav ja Hannes Saar on kerge haigusega kimpus. Üks sai vaktsiinisüsti ja teisel on kerged külmetushaiguse sümptomid. Vaatame, kuidas nad paranevad. Illimar Raiend on ka veel olemas. Aga, jah, kindlasti tahan kõigile kodusel turniiril leida mänguvõimaluse.”

Kolmapäeval alustatakse Kalevi spordihallis kell 17.00 Rootsi ja Soome U20 koondiste omavahelise mänguga, kell 19.30 kohtuvad Eesti ja Island.

scroll to top