fbpx
Close

Visketabavuses enesekindlust näidanud meeskondlikum Eesti U20 pani Rootsi kindlalt paika

-Kristen Kasemets | Foto: Siim Semiskar

-Kristen Kasemets | Foto: Siim Semiskar

Tallinnas toimuval Nordic Cup U20 noormeeste turniiri alustas Eesti koondis teisipäeval kindla võiduga, kui Rootsist oldi paremad 80:59 (23:12, 25:21, 22:11, 10:15).

Visketabavuses jäi Eesti 48% – 38% peale. Lauavõitlus kuulus Rootsile 39:34 (ründelaud 12:6). Korvisööte andis Eesti rohkem 26:8 ja vaheltlõikeid tehti samuti rohkem 11:8. Pallikaotuseid kogunes Eestil 16, Rootsil 23.

Kristen Kasemets viskas Eesti parimana 17 punkti (kolmesed 4/5). Joonas Riismaa lisas 11 punkti, 4 lauapalli ja 6 korvisöötu ning Johannes Kirsipuu sai samuti kirja 11 punkti. Joosep Heinla järgnes 10 punktiga.

Ali Dibba oli Rootsi resultatiivseim 14 punkti ja 3 lauapalliga. Kenny Pohto sai kirja 13 punkti ja 5 lauapalli ning Ibbe Klintman tõi 8 punkti ja hankis 5 lauapalli.

Järgmise mängu peab Eesti U20 koondis ära kolmapäeval, 21. juulil, kui kell 19:30 algavas mängus ollakse vastamisi Islandi eakaaslastega. Soome alistas oma avamängus Islandi koondise tulemusega 86:65.

“Arvan, et võit tuli ühtseks jäämise pealt. Mängisime oma mänguplaani ja panime visked ära. Pidime füüsiliselt valmis olema. Rootslased on füüsiliselt suured kujud ja saime hakkama. Paus on päris suur olnud ning mänge pole väga palju olnud ja väga pikalt pole saanud koos treenida. Eks võtab rohkem mänge aega, et kõik sujuma hakkaks. Kuigi saime täna hästi hakkama, siis lauavõitluses saame tegutseda paremini ja täna andsime vastastele palju ründelauda. Saame palli kiiremini üle tuua. Oma esitusega jäin rahule, sain kõigega küllaltki hästi hakkama. Eks U20 pole nii lihtne ja on küllaltki sarnane meeste mänguga. Meeskonna mäng siiski toimis ja see on kõige olulisem. Meil pole kindlat mänguplaani, vaid järgime meestekoondise plaani. Kui on hea flow ja kiiretega toimib, siis jookseme ja kui vaja, siis võtame rahulikult,” rääkis Joonas Riismaa Inspira vahendusel antud intervjuus.

scroll to top